Zdroj: fotobanka automobilky Audi

Novinka pro úlevu alergikům

6. 6. 2016

Pokud patříte mezi ty, kteří na jaře spíše nakupují papírové kapesníčky do zásoby, než abyste se těšili z bující jarní přírody a kvetoucích stromů, tak pro vás máme jedno malé řešení. Audi totiž představila nový filtr klimatizace, který díky aktivním látkám pomáhá zachycovat jemné částice, škodlivé plyny, ale dokáže i neutralizovat alergeny.

Filtr bude od června k dispozici ve dvou odlišných verzích, z nichž každá je tvořena třemi speciálními vrstvami. Filtr je unikátní zejména díky své vnější nosné vrstvě, která je kouzelná právě v tom, že dokáže ze vzduchu odstraňovat alergeny. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že jedna varianta eliminuje alergeny pomocí bioaktivních látek rostlinného původu a druhá varianta používá tzv. modifikaci proteinové struktury. Požadovaný efekt je však stejný a účinnost potvrdily i nezávislé testy filtrů (SGS Fresenius a Fiatec GmbH). Nový filtr klimatizace bude používán v modelových řadách Audi A1, A3, Q3 a TT. Pokud jste již stávajícími zákazníky těchto modelových řad, tak si můžete nechat tento nový filtr namontovat třeba v rámci běžné servisní kontroly.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018