Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Nový a bezpečný Nissan Qashqai

18. 1. 2022

Zcela nový Nissan Qashqai získal nejvyšší 5hvězdičkové hodnocení bezpečnosti od nezávislého Evropského programu hodnocení nových automobilů Euro NCAP. Nový Nissan Qashqai se chlubí vynikající ochranou dospělých a dětí.

vadonatuj_nissan_qasqai_2.jpg.ximg.l_12_m.smart
Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Euro NCAP udělilo novému Qashqai 91 % bodů za ochranu dospělých i dětských cestujících. Tím se zařadilo mezi nejlepší vozy ve své konkurenční skupině.

Tento výjimečný výkon odráží vyspělou zesílenou konstrukci platformy CMF-C nového modelu Qashqai, která je v klíčových oblastech postavena z ultravysokopevnostní oceli. Ta zlepšuje tuhost a zároveň umožňuje absorbovat a snížit sílu nárazu ještě předtím, než se dostane do bezpečnostní buňky pro cestující.

Přidání středového airbagu – první u Nissanu v Evropě -, který zabraňuje nárazu hlav řidiče a spolujezdce na předním sedadle v případě bočního nárazu, pomohlo modelu Qashqai získat maximální počet 16 bodů v bočním nárazovém testu.

Téměř maximálního skóre 23,8 bodu z 24 možných bylo dosaženo za ochranu dětí v autě a maximálního počtu 12 bodů bylo dosaženo za kontrolu instalace dětské autosedačky.

The new Nissan Qashqai
Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

70% bodů za ochranu zranitelných účastníků silničního provozu

V testech ochrany cyklistů a chodců dosáhl Qashqai 70 % bodů. Nissan Qashqai je vybaven několika aktivními bezpečnostními asistenty, včetně inteligentního nouzového brzdění. Ten varuje řidiče a zabrzdí, pokud vůz předpokládá střet s vozidlem, chodcem nebo cyklistou. Tato funkce je standardem pro celou novou řadu Qashqai, nejen pro verze vyšších tříd.

Celkové hodnocení nového Nissanu Qashqai Euro NCAP naleznete zde.

Sdílet článek:

Více na webu Nissan

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018