Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Nové SUV Citroën C3 Aircross

24. 2. 2021

Nový C3 Aircross je příslušníkem populární kategorie SUV. Ano, to jsou ta auta, která si ženy oblíbily: s objemnou siluetou, zvýšenou světlou výškou a zpravidla velkými koly. Větší a luxusnější výběr personalizace je možný zvenku i uvnitř a dokáže tak lépe splnit očekávání a vkus každého.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Novinkoi modelu C3 Aircross je kompletně přepracovaná přední maska a nový podpis předních světel. C3 Aircross získal také novou mřížku chladiče s novým geometrickým vzorem a robustnost vozu posiluje i nový stříbrně šedý nájezdový chránič s barevnými prvky.

Nový C3 Aircross nabízí vyvinutější program personalizace

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Z vnějšku se rozsah úprav zvýšil na 70 možných kombinací, které využívají:

  • 7 odstínů exteriéru, z toho 3 nové, šedá Kaki Grey, modrá Voltaic Blue a bílá Blanc Banquise.
  • 4 balíčky Packs Color. Tvoří je originální barevné grafické prvky na bočních okrajích deflektoru předního nárazníku, na zpětných zrcátkách a zadních postranních okénkách.
  • výběr ze 2 barev střechy: černé nebo bílé.
Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Nový C3 Aircross umožňuje svým zákazníkům cítit se za volantem jako doma a pohodu na palubě posiluje i prostřednictvím svého programu Citroën Advanced Comfort®.

Kromě odpružení, jehož nastavení zaručuje plynulost jízdy, která je v tomto segmentu zcela bezkonkurenční, nabízí C3 Aircross větší jízdní komfort díky novým sedadlům Advanced Comfort, které se poprvé objevily ve voze C5 Aircross.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Objem kufru je možné posunutím zadního sedadla dopředu zvětšit ze 410 l na 520 l a při sklopení zadního sedadla dosahuje až 1 289 l.

K větší funkčnosti kabiny vozu C3 Aircross přispívá také nová propracovanější středová konzola. V její zadní části je zabudovaná velká přihrádka, která je krytá posuvnou roletkou a je přístupná cestujícím vpředu i vzadu.

Celá posádka má po ruce užitečné úložné prostory a přihrádky: mělká přihrádka určená na drobné předměty před spolujezdcem, držáky nápojů zabudované do středového sklopného opěradla zadní lavice, kapsy na zadní straně předních sedadel, řada úložných přihrádek ve spodní části středového panelu.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Nový C3 Aircross nabízí 12 intuitivních technologií asistenčních systémů řízení, které usnadňují každodenní život, aby byla každá jízda jednodušší a bezpečnější.

Jde o bezpečnostní technologie, jako je Head-up displej s barevným zobrazením uchovávající užitečné informace v zorném poli řidiče, rozpoznávání dopravního značení s doporučenou rychlostí, nouzové automatické brzdění Active Safety Brake nebo automatické přepínání dálkových světel, Park Assist nebo zpětná parkovací kamera se systémem Top Rear Vision.

A konečně, aby nový C3 Aircross zdůraznil svůj SUV charakter a dokázal zvládnout většinu terénů, je vybaven systémem Grip Control® s funkcí Hill Assist Descent – zařízením, které umožňuje jízdu za jakýchkoliv podmínek. Tento systém umožňuje upravit trakci předních kol podle terénu a udrží auto v nízké rychlosti i na velmi strmých svazích.

Nové SUV C3 Aircross nabízí volbu mezi úspornými a výkonnými benzínovými (PureTech) a dieselovými (Blue HDi) motory: PureTech 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6, PureTech 130 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6, BlueHDi 110 s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6 a BlueHDi 120 s automatickou šestistupňovou převodovkou EAT6.

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018