Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Nový Jaguar F-PACE SVR sviští 286 km/h

17. 12. 2020

Další důvod proč se těšit na rok 2021, který už je za humny! Po výrazné modernizaci úspěšného sportovního SUV Jaguar F-PACE přichází nový Jaguar F-PACE SVR. Ten je rychlejší, dynamičtější a luxusnější. Vrchol své nabídky v kategorii SUV posouvá značka Jaguar na vyšší úroveň díky nejnovějším úpravám provedeným týmem Jaguar SV.

Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Změny zahrnují kombinaci nového hardwaru a přechodu k moderní elektronické architektuře automobilu označené jako EVA 2.0, stejně jako designové detaily původem z motoristického sportu, luxusní sportovně laděný interiér nebo nejnovější technologie v oblasti konektivity.

Jaguar F-PACE SVR je dostupný výhradně se zážehovým vidlicovým osmiválcem Jaguar o objemu 5,0 l přeplňovaným kompresorem. Motor dosahuje výkonu 550 koní a vrcholu točivého momentu 700 Nm, což představuje nárůst o 20 Nm. Toto zvýšení točivého momentu přináší lepší dynamiku. F-PACE SVR zvládne akceleraci z nuly na 100 km/h za 4,0 s, tedy o tři desetiny sekundy rychleji než dříve. Maximální rychlost nepatrně stoupla na 286 km/h (+3 km/h).

Kvůli vyššímu zatížení využívá hnací ústrojí identický měnič točivého momentu, jaký byl použit u extrémního sedanu Jaguar XE SV Project 8. Stejně jako došlo ke zlepšení v případě točivého momentu a akcelerace, byla vylepšena i produkce emisí CO2. Ta klesla z 281 na 275 g/km. Normovaná spotřeba paliva nyní začíná na hodnotě 12,2 l/100 km*.

Také převodovka a elektronika prošla postupnými úpravami. Přepracovaný režim jízdy Dynamic zahrnuje speciální naladění přinášející intenzivnější zážitek z jízdy. Nová funkce Dynamic Launch využívá setrvačnost hnacího ústrojí k zachování výkonu přenášeného na kola během řazení. To přispívá k ostřejším rozjezdům z místa.

Řízení pracuje s novým, přesnějším posilovačem řízení, který poskytuje lepší spojení mezi řidičem a automobilem. Jiné naladění adaptivních tlumičů znamená spolu s upravenými silentbloky podvozku více komfortu v nízkých rychlostech.

Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Design vozu F-PACE SVR pro modelový rok 2021 staví na zkušenostech divize SV v oblasti motoristického sportu. Vylepšeného proudění vzduchu kolem karoserie a celkově účinnější aerodynamiky bylo dosaženo pomocí přepracovaného nárazníku s jinými otvory pro přívod vzduchu.

Interiér F-PACE SVR je stejně jako u základního modelu F-PACE pro modelový rok 2021 nový. Vylepšeny byly materiály, které zvyšují dynamický charakter upravené kabiny a jejích ovládacích prvků.

Tenká sportovní sedadla čalouněná semianilinovou kůží mají v oblasti ramen prošívání ve tvaru diamantu odkazující na staré logo značky a stejný vzor je použit i na zadní straně opěradel. Opěradla jsou zároveň opatřena unikátní perforací. Dojem podtrhuje embosované logo SVR na opěrkách hlavy.

Sdílet článek:

Více na webu Jaguar

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018