Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Nový, malý, velký Ford KA+

24. 11. 2016

Včera si naše redakce vyzkoušela nový FORD KA+. S původním „káčkem“ se KA+ nedá již srovnávat, narostl totiž na objemu a uveze s přehledem celou rodinu. Nyní jde o pětidveřový hatchback, jak se patří.

KA+ je o něco kratší než Fiesta, ale o 29 mm vyšší. Díky optimalizovanému obestavění prostoru poskytuje dobrý prostor pro hlavu vpředu (1 002 mm), prostor pro nohy vzadu (896 mm) i šířku v úrovni boků (1 338 mm) v dané třídě. V kabině je tolik místa, že za dva metry vysokého řidiče se usadí stejně vysoký cestující. Praktičnost při každodenním používání zajišťuje zavazadlový prostor o objemu 270 l.

ford-ka-16
Zdroj: fotobanka automobilky Ford

 

Stylový, proporčně vyvážený exteriér vychází z aktuálního designového slohu značky Ford. Jeho charakteristickými znaky jsou vysoko posazená maska chladiče a do stran protažené světlomety. KA+ má nárazníky, kliky dveří a kryty vnějších zpětných zrcátek v barvě karoserie, stejně jako chromované detaily na přední masce.

ford-ka-19
Zdroj: fotobanka automobilky Ford

Palubní deska dostala atraktivní zrnitou strukturu. Sedadla jsou potažena moderním materiálem v tmavém provedení. Na viditelných místech, jichž se posádka často dotýká, jako jsou vnitřní kliky dveří, ovládací prvky na středové konzole nebo výdechy ventilace, použil Ford hodnotně působící povrchovou úpravu v chromovaném vzhledu.

Energický a hospodárný motor

K dispozici pro český trh je pouze jedna varianta o výkonu 63 kW (85 k). Motor vychází ze stejné konstrukční řady jako jednotka 1,25 Duratec ve Fiestě. Jeho výkon, hospodárnost i emise zlepšuje proměnné časování sacích i výfukových ventilů. Ford KA+ má nyní:

  • Dokonalejší těsnění dveří
  • Hydraulické silentbloky motoru, které pohlcují vibrace a zároveň zajišťují lepší rozložení energie při nárazu
  • Dodatečnou zvukovou izolaci v motorovém prostoru, A-sloupcích a dveřích
  • Nová pouzdra na zadní nápravě
  • Aerodynamické výčnělky na držácích vnějších zpětných zrcátek


 

Nový model KA+ má nečekaně rozsáhlou standardní výbavu. Ta obsahuje manuální klimatizaci, rádio s komunikačním a zábavním systémem Ford SYNC s Bluetooth handsfree a hlasovým ovládáním, elektrické ovládání předních oken i zpětných zrcátek, dálkově ovládané centrální zamykání, šest airbagů, elektronický stabilizační systém ESC s asistentem pro rozjezd do svahu, nastavitelný omezovač rychlosti nebo bezzátkový systém doplňování paliva Ford Easy Fuel. Na přání je k dispozici například automatická klimatizace, kožený volant s tempomatem, vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací senzory, elektrické stahování zadních oken, vyhřívaná a elektricky sklopná zpětná zrcátka, zadní tmavě tónovaná skla či 15“ kola z lehké slitiny.

Nový model Ka+ (1.2 Ti-VCT) startuje v základu se zmíněnou vyšší výbavou na 288 990 Kč.

 

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018