Zdroj: archiv webu

Nový Renault Talisman Grandtour

31. 10. 2020

Vedle hybridního Clia a plug-in hybridního Capturu a Méganu Renault modernizuje také kombík Talisman Grandtour. Má výraznější vzhled a nové technologie pro bezpečnou jízdu, ale i zábavnější infotainment. Nový Renault Talisman je právě nyní uváděn na trh.

Foto: archiv webu

Pečlivě propracovaný interiér

Nové chromové rámečky podtrhují tvar středové konzole, která je zde nabízena s ambientním osvětlením, zatímco nové dřevěné dekorativní prvky šedé barvy na palubní desce a dveřích zvyšují eleganci nové verze INITALE PARIS. Pro ještě dokonalejší personalizaci interiéru si řidič i cestující nyní mohou prostřednictvím nastavení systému MULTI-SENSE vybírat mezi 8 režimy ambientního osvětlení kabiny.

Palubní deska modelu Nový Talisman Grandtour je nyní ještě přehlednější díky 10,2palcovému přístrojovému štítu řidiče, který je součástí standardní výbavy. Nastavení MULTI-SENSE umožňuje úplnou personalizaci a poskytuje jedinečný jízdní zážitek.

Nové technické inovace zvyšují komfort i bezpečnost

Nový Talisman Grandtour je vybaven ekosystémem Renault EASY CONNECT, který propojuje různé aplikace, jako MY Renault, nový multimediální systém Renault EASY LINK a jiné konektivní služby, jako automatická aktualizace a dálkové ovládání vozidla.

Foto: archiv webu

Adaptivní světlomety jsou vybaveny technologií LED MATRIX a přicházejí na trh s dynamickými ukazateli LED. Nový Talisman Grandtour přichází s novými barevnými odstíny šedá Baltique, červená Millesime a šedá Highland.

Foto: archiv webu

Vyšší bezpečnost na silnici
Nový Talisman Grandtour byl vylepšen modernějšími a sofistikovanějšími asistenčními systémy řidiče (ADAS) až do druhé úrovně autonomního řízení. Systém aktivního nouzového brzdění (AEBS) registruje chodce a cyklisty.

Systém Easy Pilot – asistent pro jízdu po dálnici a v koloně, v sobě spojuje adaptivní tempomat a funkci udržování vozidla ve středu jízdního pruhu, která zvládá i jízdu v zatáčkách. Tento systém reguluje rychlost v pásmu 0 až 160 km/h a přitom udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla jedoucího vpředu. Může také automaticky provést zastavení a rozjezd automobilu během tří sekund bez jakéhokoli zásahu řidiče.

Kromě těchto nejnovějších doplňků jsou nové modely Talisman stejně jako dříve vybaveny asistenčními systémy umožňujícími bezpečnější a pohodlnější řízení, jako například varování při vybočení z jízdního pruhu, sledování únavy řidiče, systém sledování mrtvého úhlu, které nyní využívá dva radarové senzory na obou stranách zadní části vozu, a také upozornění na vozidla, která by Vás mohla při couvání z řady ohrozit.

Foto: archiv webu

Rychlejší odezva na podněty řidiče a vyšší pohodlí
Nový Talisman Grandtour je jediným vozem ve své kategorii, který je vybaven systémem 4CONTROL. Systém 4CONTROL s řízením všech čtyř kol je stále aktivní a automaticky řídí směr jízdy a otáčení zadních kol. Zaručuje bezkonkurenční přesnost řízení oproti jiným automobilům stejné velikosti a umožňuje řidiči plynulé řízení v městském provozu.

Foto: archiv webu
Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018