Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Nový SEAT Ateca 2020

30. 7. 2020

Nový SEAT Ateca, který byl navržen v Barceloně a vyrábí se u nás v Kvasinách. Toto povedené SUV má omlazený look a nabízí mnohem více chytrých bezpečnostních asistentů a možností konektivity. Ateca se prodává už 4 roky a nyní nabízí nové motory, které mají nižší emise. Čím je nová Ateca pro nás ženy zajímavá, zjistíte právě zde.

SEAT Ateca 2020_04L
Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Atraktivnější vzhled

Nově navržený design kombinuje nový designérský styl značky SEAT. Vylepšený vzhled umocňuje sebevědomý charakter tohoto všestranného modelu, určeného k provozu ve městě i za jeho hranicemi. U verze pro rok 2020 byly jednotlivé detaily kompaktního SUV optimalizovány nebo nově doplněny. Ateca je o 2 cm delší – v důsledku nového designu nárazníku vpředu i vzadu. Vnější šířka (1841 mm) a výška (1615 mm) jsou stejné jako u předchůdce.

Příď s novou tváří ztělesňuje nový designérský styl značky SEAT, na němž se zčásti podílí nový nárazník a světlomety s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce. Charakteristický design značky SEAT zůstal zachován.

Optimalizovaný design zádě, v níž se skrývá zavazadlový prostor pozoruhodného objemu 510 litrů, zvýrazňuje osobitou ramenní oblast kompaktního SUV. Nový zadní nárazník a zadní svítilny s diodami LED pro všechny osvětlovací funkce včetně dynamických ukazatelů směru završují celkový vzhled vozu a zvyšují jeho atraktivitu. Naznačené koncovky výfukové soustavy dodávají designu zádě ještě větší emocionální náboj. Záď také zdobí nápis Ateca v novém stylu ručně psaného písma.

SEAT Ateca 2020_12L
Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Moderní interiér

Na přání dodávaný digitální panel přístrojů, SEAT Digital Cockpit, s 10,25“ displejem, poskytuje řidiči vylepšené uživatelské rozhraní. Kompletně digitalizovaný interiér zahrnuje také vylepšený informační a zábavní systém s 8,25“ nebo 9,2“ displejem, který je možné ovládat hlasem (prostřednictvím aktivačního zvolání „Hola Hola“).

SEAT reaguje také na neustále rostoucí poptávku po konektivitě. Nový SEAT Ateca proto umožňuje zákazníkům brát si svůj digitální život s sebou do vozidla, s nímž mohou být navíc ve spojení i na dálku. Kompaktní SUV nabízí konektivitu založenou na nejmodernějších technologiích informačních a zábavních systémů. Systém Full Link zahrnuje přístup k  zákazníky oblíbeným rozhraním Android Auto a Apple CarPlay. Zážitky z jízdy rozšiřují také internetové funkce a služby s aplikacemi využitelnými uvnitř vozu.

SEAT Ateca 2020_11L
Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Nabitý bezpečnostními asistenty

Nový SEAT Ateca kombinuje nejvyspělejší asistenční systémy, mezi něž patří  prediktivní adaptivní tempomat, přednárazový asistenční systém (Pre-Crash Assist), asistent pro stav nouze (Emergency Assist), asistent pro částečně automatizovanou jízdu (Travel Assist), asistent pro změnu jízdního pruhu (Side Assist) a asistent pro  vyparkování (Exit Assist). Modernizované kompaktní SUV tak nabízí posádce optimální ochranu v jakékoli jízdní situaci.

SEAT Ateca je navíc vybaven novými komfortními prvky, jakými jsou vyhřívaný volant, vyhřívané sklo čelního okna s povrchovou úpravou Climacoat pro nepříznivé povětrnostní podmínky nebo asistent pro jízdu s přívěsem (Trailer Assist).

SEAT Ateca 2020_13L
Zdroj: fotobanka automobilky Seat

Vylepšené motory

SEAT Ateca 2020 je nabízen s řadou nových spalovacích motorů vyspělé konstrukce, která minimalizuje emise. Součástí nabídky jsou zážehové (TSI) a vznětové (TDI) motory s výkony od 81 kW/110 k do 140 kW/190 k.

Sdílet článek:

Více na webu Seat

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018