Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Nový Volkswagen e-up!

30. 8. 2016

Volkswagen patří mezi průkopníky na trhu s elektromobily. Pro všechny příznivce těchto malých ekologických vozů máme novinku. Po dvou letech došlo k modernizaci nejmenšího elektromobilu e-up!.  Nový Volkswagen e-up! zaujme četnými novinkami jak na vnějším designu, tak i novými technologickými vychytávkami uvnitř.

Na exteriéru si lze hned na první pohled všimnout nových nárazníků, vnější zpětná zrcátka mají nově integrované ukazatele směru a světlomety mají oblíbené diody LED. Vůz si můžete pořídit ve dvou základních brvách, bílé a modré. Na přání jsou k dispozici i metalické laky v bílé, stříbrné, žluté nebo perleťově černé. Elektromotor má nejvyšší výkon 60 kW/82 k, díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 13 sekund. V závislosti na stylu řízení a zatížení vozidla má elektromobil dojezd až 160 kilometrů a dosahuje nejvyšší rychlosti 130 km/h. E-up! se pyšní velmi nízkou spotřebou elektrické energie, s 11,7 kWh/100 km je naprostým mistrem světa v hospodárnosti.

Vůz je již od základu vybaven automatickou klimatizací, vyhříváním předních sedadel a čelního skla, funkcí nouzového brzdění, senzorem deště, tempomatem, parkovacími senzory a má nabíjecí zásuvku pro nabíjení střídavým i jednosměrným proudem. Systém pro integraci chytrého telefonu „maps + more dock“ umožňuje jednoduché připojení přes Bluetooth. Stačí vložit váš smartphone do držáku nad středovou konzolou a pak už si můžete užívat funkcí informačního, navigačního nebo zábavního systému. Palubní počítač poskytuje důležité provozní informace, například jaká je průměrná spotřeba energie, jaký je zbývající dojezd nebo stupeň rekuperace.

Nový pětidvéřový elektromobil Volkswagen e-up! lze již nyní objednávat za cenu od 639 900 Kč.

 

 

 

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018