Zdroj: archiv webu

Odečtení trestných bodů

7. 7. 2020

Hříšníci, kteří je nasbírali za přestupky za volantem, mají po pauze znovu šanci svému kontu ulevit. Nejbližším termínem je sobota 11. července. Zájemci se mohou zaregistrovat například v mosteckém autodrom díky kurzům bezpečné a sportovní jízdy, a to včetně školení s následným odpočtem bodů.

Foto: archiv webu

Řidiči se školí pod dohledem instruktora bezpečné jízdy vždy od 08:00 do 15:00 hodin, absolvují teoretickou výuku a praktický výcvik. Školení zahrnuje teorii řízení, výčet nejčastějších příčin dopravních nehod a způsob jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání řidičů motorových vozidel či prevenci řešení mimořádných událostí v silničním provozu.

Školení je možné absolvovat vždy jen jednou v kalendářním roce, splnit veškeré nutné podmínky řidiči musejí v týdenní lhůtě před samotným školením.

Je určeno pro řidiče, kteří mají  ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě. Při splnění podmínek budou řidiči z registru odečteny tři body.

Autodrom v Mostě nabízí školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů v učebnách a na výcvikových plochách polygonu už od jeho zavedení v roce 2008.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018