Kamiq Monte Carlo: foto ŠKODA

Omlazená Škoda Scala a Kamiq

20. 9. 2023

Populární modely Škoda Scala a Kamiq se hlásí po omlazovací kúře. Kompaktní hatchback Scala a crossover Kamiq mají pronikavější vzhled přídě, úspornější motory a vylepšený interiér. Navíc jsou díky vyspělejší nabídce asistenčních systémů ještě více bezpečné.

Scala_34front

Scala nyní vypadá ještě dynamičtěji díky přepracované masce chladiče, užším světlometům a novým předním a zadním nárazníkům s dynamickým designem připomínajícím studii Vision RS. Jrystalické LED moduly navrženy tak, aby evokovaly jiskřivé malé ledové kvádry nebo drahokamy.

Kamiq_MC_front
Kamiq Monte Carlo: foto ŠKODA

Kamiq má nyní větší, vzpřímenější masku chladiče. Nové nárazníky s výraznými difuzory mu dodávají ještě robustnější vzhled SUV.

Oba modely jsou nyní na přání k dispozici s Matrix-LED předními světlomety, které se u těchto modelů objevují zcela poprvé.

KamiqMC_dashboard
Kamiq Monte Carlo: foto ŠKODA

Větší podíl recyklovaných a přírodních materiálů v exteriéru a interiéru zajišťuje větší udržitelnost. V interiéru jsou v obložení dveří a ve struktuře střešního obložení použita přírodní rostlinná vlákna z konopí a kenafu. Pro čalounění, podlahu a koberce byly použity recyklované látky.

Nová nabídková struktura obou modelů se nyní skládá ze tří výbavových stupňů se čtyřmi variantami interiéru spolu s volitelnými pakety výbav.

Kamiq_MC_side
Kamiq Monte Carlo: foto ŠKODA

Virtuální kokpit mini o velikosti 8″ a infotainment Media s 8,25“ displejem jsou součástí standardní výbavy všech modelů. Součástí modernizace jsou také nové Simply Clever prvky.

Oba vozy jsou postaveny na platformě MQB-A0 a jsou vybaveny třemi úspornými, benzinovými motory TSI generace evo2 s výkony od 70 kW (95 k) do 110 kW (150 k).

KamiqMC_seats_front
Kamiq Monte Carlo: foto ŠKODA

Modernizovaná Scala i Kamiq nabízejí velmi vysokou úroveň aktivní i pasivní bezpečnosti díky tuhým karoseriím a nyní ještě vyspělejší nabídce asistenčních systémů.

Součástí standardní výbavy je například Front Assist s prediktivní ochranou chodců, Asistent udržování jízdního pruhu a rozpoznávání dopravních značek. V případě nehody chrání cestující až devět airbagů.

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018