Zdroj: archiv webu

Pás pro řidičky – nastávající maminky

18. 8. 2020

Bezpečnost nastávajících maminek je stejně důležitá jako správné poutání dětí v autosedačkách. Těhotné ženy v autě by rozhodně neměly vést bezpečnostní pás přes těhotenské bříško. To totiž není v případě nehody pro plod ideální. Přídavný pás BeSafe Pregnant vede nízko přes pánev a jednoduše přidrží na správném místě i při prudším zabrzdění.

Foto: archiv webu

Být správně ve vozidle připoután nám ukládá zákon, ale tělo nastávající maminky je jiné, pro ni určený způsob poutání může být život ohrožující. Proto před více než dvěma desítkami let renomovaný norský výrobce dětských zádržných systémů vymyslel BeSafe Pregnant pás. Ten bezpečně ochrání nastávající maminku i její nenarozené miminko díky správnému vedení standardních tříbodových pásů vozidla pod těhotenským bříškem, tedy nejníže mimo měkkou tkáň břicha a plod.

Faktem je, že asi dvě třetiny těžkých úrazů během těhotenství vzniká při dopravních nehodách, protože i zdánlivě malý náraz může způsobit odloučení placenty, při kterém plod odumře a ženě hrozí vykrvácení. Přitom právě správné připoutání výrazně redukuje riziko zranění matky i plodu. Velmi důležité je řádné vedení tříbodového bezpečnostního pásu nízko přes pánev (nikoliv přes vrchol dělohy).

Ať už žena řídí, nebo sedí na zadním sedadle, BeSafe Pregnant slouží k uchycení spodního dílu tříbodového pásu co nejníže mimo měkkou tkáň břicha a plod. To ženě zajišťuje bezpečné a pohodlnější cestování bez pocitu tlaku na břicho zejména ve vyšším stádiu těhotenství. Zároveň pomůcka jednoduchým způsobem předchází komplikacím, ke kterým by mohlo dojít při autonehodě či prudkém brzdění.

Vybírat lze mezi dvěma modely. Původní se poutá pomocí popruhu kolem opěradla sedačky. Druhá varianta BeSafe Pregnant iZi FIX je uzpůsobena na ISOFIXové úchyty. Lze ji však také připevnit i pomocí popruhů, například v případě, že si pás bereme do vozidla, které nemá systém ISOFIX.

V obou případech se pomůcka položí na sedadlo a přichytí jedním z popsaných způsobů. Následně se žena posadí, připoutá se pásy a spodní díl automobilového pásu zapne do úchytu na pomůcce BeSafe Pregnant. Bezpečnější poutání je vhodné používat od začátku těhotenství během jakékoli jízdy autem.

BeSafe Pregnant iZi FIX s možností upevnění přes systém ISOFIX, případně popruh 1.470,- Kč

BeSafe Pregnant s instalací pomocí popruhu 1.050,- Kč

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018