Zdroj: archiv webu

Pes v autě: jak zabránit nevolnosti

22. 11. 2020

Jezdíte rádi na výlety s rodinnými mazlíčky? I nepříjemné věci bohužel patří k cestování. Například, když pes zvrací v autě. Někteří psi cestování v autě milují, pro jiné je to nepříjemná situace a vypořádávají se s ní různými způsoby. Některý pes funí, jiný slintá a nekteří zvrací nebo autem odmítají jet. Jak tento problém vyřešit, na to se ptáme Zuzany Novotné, specialistky ze Spokojeny Pes.cz.

Pes v aute
Foto: Sabina Kvášová

V takovém případě často poradí trenér psů, jak psa postupně a pomalu zvykat na cesty autem. Cílem je psovi ukázat, že auto není nepřítel a že jízda autem vždy končí nějakou super zábavou. Pokud tedy psa vozíte pouze k veterináři, nedivte se, že jízdu autem nemá rád. Pokud naopak jezdí především za psími kamarády, cestování miluje a nemusíte s tím mít žádnou práci.

Nevolnost psa v autě lze řešit i jednorázově, podáním doplňků, které zmírní stres. Často také pomáhá určitě pohoda v autě. Pro některé pejsky to znamená mít kontrolu nad situací, přehled co se kolem děje, výhled z auta. Jiní psi naopak uvítají možnost se schovat a usnout, tedy pořízení boudičky, aby je okolní dění nerozptylovalo.

Nekrmte před cestou! Možná vám to přijde jako samozřejmost, ale někdy si to člověk ani neuvědomí. Máme zažité rituály, kdy ráno vstaneme, nakrmíme psa a odcházíme do práce. Pak ale tento rituál narušíme a místo práce vezmeme pejska hned ráno na výlet. Jenže on právě snědl misku granulí. Pravděpodobnost nevolnosti se tím zvyšuje. Úplně prázdný žaludek také není ideálním řešení, pejsci pak mohou zvracet žaludeční šťávy. Najděte si tu správnou krmnou dávku (výrazně nižší, než obvykle) a podejte jí pejskovi dostatečně dlouho před cestou.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018