Veronika Petrů: foto Olivie Žižková

Peugeot 308: AUTFIT OD VERONIKY

7. 7. 2022

Bloggerka Veronika Petrů z Autokabelky.cz pro vás připravila svůj další „autfit“. Přečtěte si, co říká o modelu Peugeot 308. Ten se pyšní oceněním Světové ženské auto roku. Nebyla by to Veronika, kdyby při pohledu na modrou barvu karoserie nesklouzla do světa fashion a nepřijela s inspirací na letní kousky.

GG5B0488
Veronika Petrů a Peugeot 308: foto Olivie Žižková

Barva, kterou vidíte na fotkách, je perleťově modrá Vertigo a a stojí ze všech barevnách příplatků nejvíc (+ 21 000 Kč). Pokud nechcete klasiku – bílou, stříbrnou, černou či červenou, je takhle modrá jedinou alternativou trendové zelené.

GG5B0534
Veronika Petrů: foto Olivie Žižková

Světové ženské auto roku 2022 si zaslouží Autfit. Musím říct, že jsem na sebe výběrem modré Vertigo maličko ušila bič. Chtěla jsem, aby outfit skutečně ladil s krásným odstínem laku. Modrá je právě tou barvou, která má v našich šatnících 50 i více odstínů.

Nakonec se mi však vše povedlo sladit dokonale. Modrá (karoserie), bílá (hlavní světla), červená (při troše fantazie by se dala najít v zadních světlech) a černá (kola, zadní světla, sloupky karoserie, zrcátka a další doplňky). Všechny tyhle barvy a zároveň žádnou navíc jsem zakomponovala do autfitu.

GG5B0577
Veronika Petrů: foto Olivie Žižková

Hlavní roli hrál modrý letní overal. Volné široké nohavice jsou trendem poslední sezóny. Musím říct, že je to velmi příjemná a pohodlná móda. Jelikož Peugeot 308 nehraje jen na designovou notu, ale i na tu praktickou, bylo podmínkou, aby byl autfit zároveň vhodný na běžné nošení bez omezení…

Bílé conversky vás brzdit určitě nebudou a místo kabelky jsem tentokrát zvolila malý batůžek Steve Madden. Malý, velký tak akorát, aby se do něho vešlo to nezbytné, co chce mít člověk u sebe.

GG5B0828
Veronika Petrů: foto Olivie Žižková

Sluneční brýle jsou nečekaně z DM drogerie. Chtěla jsem si vyzkoušet, jak mě tenhle styl bude bavit. Nakonec jsem jim propadla. Nějaké ty náramky a řetízky jste už u mě asi viděly, ale novinkou jsou hodinky Apple iWatch, kterým jsem se roky bránila, ale nakonec jsem jim propadla.

Všimněte si nového loga, které má 308 na kapotě. Musím říct, že vypadá velmi efektně a působí moderněji než to, které Peugeot používal doposud. Novinka je delší než předchůdce, má delší rozvor, takže více místa vzadu a také velmi důstojný objem kufru 412 litrů.

Na Peugeotu 308 jsem si pochvalovala pohodlná sedadla, intuitivnost palubního systému a bezdrátové zrcadlení mobilního telefonu. To funguje naprosto fantasticky.

GG5B0822
Veronika Petrů: foto Olivie Žižková

Ať jste v kterékoli sekci menu multimediálního systému, v levém horním rohu dotykového displeje vždy najdete ikonku, přes kterou se můžete rychle vrátit do CarPlay. Zajímavostí je, že Peugeot se umí spárovat se dvěma telefony najednou. Třeba když používáte firemní a soukromý telefon.

Co se motorů týče, tak kromě benzinového motoru 1.2 PureTech o výkonu 110 a 130 koní a naftového motoru 1.5 BlueHDi v nabídce najdete i plug-in hybrid o výkonu 180 koní. Základní cena je 620 000 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018