Zdroj: archiv webu

PF 2018

1. 1. 2018

„Auto, Sabáku, to musíš mít. Auto, to je nezávislost a ty prostě musíš JET a ŘÍDIT“, radila mi před 15 lety moje kamarádka Zoja. Tehdy jsem na ní s čerstvým řidičákem v kapse koukala a neuvědomovala jsem si co, vše mi tím sděluje. Teď už to vím. Občas nejde o panoramatickou jízdu po okresce, kde se člověk kochá krásami kolem sebe. Někdy je ta cesta pěkný tankodrom, kde o stopky a karamboly není nouze.

Také stále nemůžete uvěřit tomu, jak rok 2017 utekl. Byl rychlý jako supersport a v mnohých ohledech přelomový. Hodně vzal i dal.

Největší automobilová závodnice všech dob, naše Eliška Junková by letos oslavila 118. narozeniny. Co by asi říkala na všechny ty novinky v motorismu: auta na elektřinu, autonomní řízení nebo trend půjčování aut namísto jejich vlastnění a také na to, že mnoho řidiček si stále za volantem nevěří a bojí se jezdit…

Pokud máte z jakýchkoli důvodů z jízdy respekt, zkuste se na celou věc podívat z jiného úhlu pohledu. Auto není jen nějaká věc, je to prostředek k plnění cestovatelských snů. Nejen vítr ve vlasech mnohým dává radost z jízdy, je to naše velká kabelka, ve které si vezeme svůj celý svět, rovnáme si myšlenky, vychováváme děti, debatujeme s partnery, vozíme pesany a kočky a občas se stihneme i přepudrovat. Auto nabízí nám ženám svobodu. V životě je nutné „JET“! Jsou přece situace, kdy musíte před něčím anebo někým ujet!

Všem čtenářkám a fandům Ženy v autě přeji šťastné a bezpečně ujeté kilometry v roce 2018

Sabina Kvášová

Šéfredaktorka Žena v autě.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018