Zdroj: archiv webu

Bezpečné cestování na zimní dovolenou

25. 1. 2020

Před odjezdem na zimní dovolenou je vhodné auto nejprve připravit na zimu. Mimo jiné to znamená mít namontované zimní pneumatiky s dostatečně hlubokým vzorkem, doplnit nemrznoucí kapalinu do chladiče a do nádržky ostřikovače a zkontrolovat akumulátor. Standardní zimní servisní program nabízejí všichni autorizovaní prodejci.

Důležité je také vůz správně naložit. Lyže, snowboardy a zimní oblečení pro celou rodinu, to vše zabere ve voze hodně místa. Například modely Škoda Kodiaq, Superb kombi a Octavia kombi nabízí největší objem zavazadlového prostoru ve své třídě a na přání speciální vaky na lyže do průchozího otvoru uprostřed zadního opěradla pro jejich bezpečné a čisté uložení. Pokud je třeba obsadit všechna tři místa na zadních sedadlech, lze lyže a snowboardy naložit do speciálních střešních nosičů, které jsou k dispozici v rámci originálního příslušenství.

Ještě pohodlnější jsou střešní boxy, které nabízí až 380 litrů dodatečného úložného prostoru. Pojmou většinu zavazadel, tím případně odpadne nutnost sklopit zadní opěradlo a cestující mají víc místa a užívají si vyššího komfortu. Střešní boxy jsou uzamykatelné a díky dobré aerodynamice mají nižší odpor vzduchu než běžné střešní nosiče, což snižuje spotřebu vozu a jízdní hluky.

Foto: archiv webu

Střešní boxy ale mají ještě další výhodu: Po dlouhém dni na sjezdovce do nich lze uložit alespoň některé, po celodenním používání zvlhlé oděvy. Pokud byste je uložili do interiéru vozu, mohla by se orosit okna, což ovlivní bezpečnost provozu. Nejlepším prostředkem proti oroseným oknům je a bude klimatizace, protože při aktivované klimatizaci je vzduch, proudící z výdechů – bez ohledu na jeho teplotu – mimořádně suchý, rychleji pojme kondenzovanou vodu, která rosení skel způsobuje. Tento pozitivní efekt lze velmi dobře pozorovat, když suchý vzduch při maximální rychlosti ventilátoru nasměrujete přímo proti čelnímu sklu. Vyhřívaná přední a zadní sedadla, stejně jako vyhřívaný volant, nabízí řidiči i cestujícím značný komfort, vyhřívané čelní sklo a vyhřívané trysky ostřikovačů kdykoli zajistí dobrý výhled vpřed. Mokrým koberečkům v důsledku roztálého sněhu, přineseného na zimních botách, se účinně vyhnete, když vůz vybavíte gumovými koberci a praktickou vložkou do zavazadlového prostoru.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018