Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Přelomový Opel Crossland

18. 3. 2017

Jen málokoho nepřekvapilo, že automobilka Opel v následujícím období přechází pod spáry francouzské automobilky Peugeot s urostlým lvem ve znaku. V předvečer této změny jsme měli možnost na statické prezentaci vidět nový vůz Opel Crossland.

Tento crossover je druhým členem rodiny modelů Opel X v segmentu B, kde se připojuje ke modelu Mokka X. Větší model Opel Grandland X bude uvedený do kompaktní třídy (segment C) ve druhé polovině tohoto roku. Opel dohromady letos uvede 7 nových modelů.

07_A304869
Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Na rozdíl od modelu Opel Mokka X, který může být vybavený na přání pohonem všech kol pro příležitostnou jízdu v terénu, nový Opel Crossland X je předurčený pro život ve městě a díky kompaktním rozměrům je navíc vhodný jak na cesty za nákupy, tak na dovolenou. S délkou 4,21 metru je nový Crossland X o 16 centimetrů kratší než Astra, zároveň však o 10 centimetrů vyšší. Posádka sedí výš a má vynikající přehled o dění na silnici. Zákazníci, kteří chtějí mít ještě lepší výhled všemi směry, si mohou objednat panoramatické střešní okno.

01_A304865
Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Novinka s sebou přináší různé inovace, které zvyšují bezpečnost, ulehčují ovládání a zlepšují komfort. Inovativní přední LED světlomety, head-up displej, panoramatická couvací kamera se zorným úhlem 180 stupňů, parkovací automatický asistent Advanced Park Assist, asistenční systém Forward Collision Alert s detekcí chodců a funkcí automatického nouzového brzdění Autonomous Emergency Braking, systém rozpoznání řidičovy únavy, asistenční systém udržující vůz v jízdních pruzích Lane Keep Assist, rozeznávání dopravních značek Speed Sign Recognition a systém monitorující mrtvé úhly Side Blind Spot Alert jsou jen malým výčtem toho, co vůz nabízí. Nový Crossland X přichází pro Opel s typickou vynikající konektivitou, a to díky telematickému systému Opel OnStar a systémem IntelliLink s barevným dotykovým monitorem s úhlopříčkou do 20,3 cm (8 palců), kompatibilním s Apple CarPlay a Android Auto.

07_A304871
Zdroj: fotobanka automobilky Opel

Řidič a spolujezdec vpředu mohou dostat na přání oceněná ergonomická sedadla s certifikátem AGR (Aktion Gesunder Rücken). Opel je jediným automobilovým výrobcem, který taková sedadla nabízí v segmentu B (v modelech Mokka X a Crossland X). Také základní objem zavazadlového prostoru 520 litrů je na špičce třídy. Pasažéři sedící vzadu mají možnost posouvat sedadla v podélném směru o 150 milimetrů, a tím buď zvětšit prostor na nohy, nebo objem zavazadlového prostoru. Tento detail tedy zvyšuje flexibilitu modelu Crossland X.

 

 

Sdílet článek:

Více na webu Opel

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018