Zdroj: archiv webu

Při jízdě krajinou pozor na zvěř

24. 6. 2019

Co dělat, když vám do cesty vstoupí sob, los, jelen, srna nebo prase? Jak ideálně reagovat? Nejlepší je předvídat a jet přiměřenou rychlostí. Když už je srážka nevyhnutelná, zapomeňte v tu chvíli na to, že se jedná o nádherná zvířata a vy jim nechcete ublížit. Pokud strhnete volant a vjedete do protisměru, kde jede auto, nebo do škarpy se stromem, bude mít nehoda fatální následky i pro vás a vaše nejbližší.

Zde několik rad, na co dát pozor, když při jízdě autem potkáte zvěř na silnici

Jeďte přiměřenou rychlostí. Čím nižší je vaše rychlost, tím více času budete mít nenadálé brzdění.

Zvěř se zpravidla pohybuje ve skupině. Vidíte-li například jednoho jelena, je vysoká šance, že jsou v okolí další srny. Dávejte pozor na lesk očí podél silnice.

Pokračujte pak v jízdě opatrně a nezvyšujte rychlost, dokud úsek neprojedete.

Pokud se havárie se zvěří nevyhnutelná, pevně ​​uchopte volant a rychle brzděte. Držte směr.

Se zvěří se můžete na silnici setkat kdykoliv během roku. Nejvíce je zvěř aktivní při soumraku a úsvitu. Silnici navíc může být tou dobou vlhká nebo mokrá. K zastavení auta budete potřebovat více času, brzdná dráha bude delší než na suchém povrchu.

Pokud zvěř na silnici srazíte, zavolejte policii a kontaktujte asistenční službu pojišťovny. Optimální je také udělat rovnou z nehody se zvěří pár fotografií kvůli pojišťovně.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018