Zdroj: fotobanka automobilky DS Automobiles

Pro pražský Uber jezdí nejvíc žen ve střední Evropě

30. 3. 2016

Česká republika je šampionem v počtu žen, které jako řidičky využívají aplikaci Uber. Praha s 15% podílem žen hravě překoná středoevropské metropole Varšavu, Bratislavu nebo Budapešť, kde s Uberem jako řidičky spolupracuje v průměru jen 5 % žen. V USA se podíl parnetrských řidiček zvýšil z loňských 14 % na 19 %.

Jen za posledních 12 měsíců ženy – řidičky v rámci platforem Uber Black a Uber Pop v Praze najezdily téměř 205 tisíc bezproblémových kilometrů. Za bezpečné a spolehlivé svezení si od zákazníků řidičky vysloužily průměrné hodnocení 4,79 hvězdičky (z 5 možných) a dokázaly tak o tři setiny porazit i průměrné 4,77 hvězdičky “silnějšího pohlaví.” Největší pravděpodobnost, že vás na platformě Uber sveze žena, je v úterý, ve čtvrtek a v sobotu.

Typickou řidičkou je žena mezi 30-45 lety, svézt vás ale klidně může i příjemná dáma v letech nebo cílevědomá studentka. Nejčastějším důvodem stát se partnerskou řidičkou je flexibilita, tj. skloubení rodiny a získání dodatečného příjmu, „čistá hlava“ při návratu domů, ale i různé nefinanční benefity – například nezávislost, kontakt s lidmi a komunikace v angličtině. Takže až příště zas uslyšíte nevhodné komentáře na adresu žen za volantem, můžete si připomenout třeba slavnou českou závodnici Elišku Junkovou nebo Berthu Ringerovou (později Benzovou), která v roce 1886 byla prvním člověkem, který v automobilu urazil delší vzdálenost bez týmu mechaniků za zády.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018