Zdroj: fotobanka automobilky Nissan

Rady odborníka pro plynulou jízdu

11. 8. 2021

Od pravidel plynulého přidávání plynu a vyváženosti řízení až po technologie, které řidičům pomáhají s jistotou zvládat neznámé silnice. Paul Eames je evropský expert společnosti Nissan na výcvik řidičů.  Ve svém třídílném mistrovském videokurzu nabízí Paul zasvěcený pohled na triky řidičského řemesla. Staňte se profesionální řidičkou i Vy!

Tři videa na míru odhalují technické znalosti, které mohou řidiči využít pokaždé, když se vydají na silnici, a to přímo v oblasti, kterou Paul zná nejlépe – na sedadle řidiče. Paul s lehkostí předvádí, jakou spokojenost může přinést každodenní jízda ve městě, na venkově nebo na dálnici, a maximálně tak využívá dynamiku ostrých jízdních vlastností vozu JUKE a lehký, pohotový tříválcový motor s turbodmychadlem o objemu 1.0 litru.

Mistrovská lekce č. 1 – Plynulá jízda ve městě
V prvním díle svých mistrovských videokurzů se Paul věnuje složitým a nečekaným nuancím plynulého brzdění a akcelerace, které jsou důležité pro harmonickou jízdu v městské džungli, kde se neustále zastavuje a rozjíždí. Paul dále vysvětluje význam plynulých a jedinečných zásahů do řízení pro jistou navigaci v městských ulicích.

Paul odhaluje, jak technologie spolupracuje s řidičem na maximalizaci plynulosti městské jízdy, a předvádí technologii Inteligentní kontroly pohybu karoserie vozu JUKE, přičemž názorně ukazuje, jak její velmi diskrétní brzdné a motorové vstupy napomáhají plynulé jízdě na hrbolatějších silnicích.

Mistrovská lekce č. 2 – Dynamická jízda na venkově
Při přechodu z venkovských na městské silnice Paul překonává spoustu změn rychlostních limitů a zdůrazňuje důležitost čtení a pozorování vozovky. S inovativním systémem rozpoznávání dopravních značek, který je součástí vozu JUKE, se Paul zaměřuje na to, jak inteligentní technologie umožňuje zvládat změny rychlosti skutečně bez námahy.

Paul také odhaluje pružnost a kultivovanost plynulého přenosu výkonu na venkovských silnicích, která řidiči poskytuje jistou úroveň kontroly za volantem. Při demonstraci výhod reaktivního přenosu výkonu vozu JUKE Paul využívá točivý moment 200 Nm, který nabízí jeho energický motor, a ukazuje, jakou radost může přinést poutavé a lineární zrychlení mezi zatáčkami.

Mistrovská lekce č. 3 – Jízda bez stresu na dálnici
V závěrečném videu série Paul zdůrazňuje, že je důležité, aby si řidiči udělali přestávku, aby se osvěžili a zůstali soustředění na otevřené dálnici. Aby motoristům pomohl zvládnout cestu, vysvětluje Paul výhody technologie JUKE Inteligentního asistenta pozornosti řidiče, která monitoruje vstupy do řízení a doporučí řidiči přestávku, pokud zjistí, že by mohl být unavený.

Paul také vysvětluje, jak je tempomat účinným prostředkem, který pomáhá zajistit, aby nebyla překročena povolená rychlost. S pomocí funkce inteligentního tempomatu* vozu JUKE Paul ukazuje, jak tato technologie také pomáhá udržovat bezpečný odstup od vozu před sebou a jak podporuje řidiče v bezpečné reakci na náhlé brzdění vozidla před sebou.

Sdílet článek:

Více na webu Nissan

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018