Elektrický Renault Scenic E-Tech: foto Renault

Reinkarnace Renaultu Scenic

26. 10. 2023

Po třech dekádách na trhu se rodinný Renault Scenic reinkarnuje na bezemisní elektromobil. Vyniká pohodlím, designem a použitím recyklovaných materiálů. Na jedno nabití nabídne nový Scenic dojezd 620 km podle WLTP. Do Česka přijede v polovině příštího roku.

Nouveau-Renault-Scenic-E-Tech-electric-Version-Iconic-9-ve-velke-velikosti
Elektrický Renault Scenic E-Tech: foto Renault

Přední část vozu je obzvláště výrazná, obsahuje logo „Nouvel’R“ a nový světelný podpis modelů Renault. Logo je umístěno vertikálně na masce. S délkou 4,47 m, šířkou 1,86 m a výškou 1,57 m má vůz jedinečné rozměry a nabízí dostatek vnitřního prostoru a nekompromisní pohodlí pro všechny cestující.

K dispozici v šesti barvách karoserie: Červená Flamme, Modrá Nocturne, Černá Étoilé, Šedá Schiste, Šedá Schiste Satin (exkluzivně pro výbavový stupeň Esprit Alpine) a Bílá Nacré.

Nouveau-Renault-Scenic-E-Tech-electric-ve-velke-velikosti
Elektrický Renault Scenic E-Tech: foto Renault

Multimediální systém OpenR Link s velkou obrazovkou uprostře má řadu nových funkcí spojených s plánováním cesty a personalizací prostřednictvím Google Maps a obsahuje více než 50 aplikací, které umožňují maximálně využít každý okamžik.

Všechny zvuky, které jsou v autě slyšet, byly navrženy průkopníkem elektronické hudby Jeanem-Michelem Jarre.

Nouveau-Renault-Scenic-E-Tech-electric-Version-Esprit-Alpine-19-ve-velke-velikosti
Elektrický Renault Scenic E-Tech: foto Renault

Na palubě tohoto rodinného vozu se nachází mnoho chytrých odkládacích prostor. Například kromě odkládací schránky (4 litry) a přihrádek ve dveřích (13,6 litru) je na přední středové konzoli velký otevřený úložný prostor (6,6 litru) se dvěma velkými držáky na nápoje (2 litry) a úložný prostor o objemu 3,4 litru pod loketní opěrkou, který lze využít k uložení klíčů nebo jiných osobních věcí.

V zadní části sedadel se nacházejí kapsy o objemu 2,4 litru, do nichž mohou cestující ukládat časopisy nebo elektronická zařízení.

Nouveau-Renault-Scenic-E-Tech-electric-Version-Esprit-Alpine-18-ve-velke-velikosti
Elektrický Renault Scenic E-Tech: foto Renault

Zavazadlový prostor nabízí 545 litrů objemu. Po sklopení zadního sedadla činí objem zavazadlového prostoru 1670 litrů.

Témeř čtvrtina hmotnosti použitých materiálů pochází u nového Scenicu z recyklace. Přímo v interiéru pak najdeme mnoho recyklovaných materiálů:

Nouveau-Renault-Scenic-E-Tech-electric-Version-Iconic-42-ve-velke-velikosti
Elektrický Renault Scenic E-Tech: foto Renault
  • Až 80 % recyklovaného materiálu pro palubní desku (polypropylen vyrobený z průmyslového odpadu) a 43 % materiálu z biologických zdrojů (kenaf, textilní rostlina s vlákny podobnými jutě) pro potah palubní desky;
  • 51 % biologických materiálů pro potah volantu: 25 % PVC na bázi ricinového oleje a 26 % bavlněného tkaniva;
  • 26 % recyklovaných materiálů v kokpitu, viditelných i neviditelných (plasty, ocel atd.);
  • 45 % recyklovaných vláken v úložných kapsách ve výplních dveří;
  • 54 % recyklovaných plastových lahví v podlahových rohožích;
  • 100 % recyklovaných vláken v textiliích sedadel u výbavy Techno a 87 % u výbavy Esprit Alpine. U posledně jmenované výbavy, stejně jako u výbavy Iconic, pocházejí tato vlákna z přepracování plastových lahví (79 %) a bezpečnostních pásů (22 %).
  • Kůže v novém Scenicu zcela chybí, například na volantu ji nahrazuje zrnitá potahová látka a na sedadlech recyklovaná vlákna.
  • Aby se elektrický Scenic E-Tech dostal ještě dál v přístupu k ochraně zdrojů, používá recyklované sklo. Vůz je vybaven zatmavitelnou panoramatickou skleněnou střechou Solarbay vyvinutou ve spolupráci se společností Saint-Gobain. Solarbay se vyrábí pouze z 50 % ze skla z primárních zdrojů, zbytek pochází z plochého skla a zbytků z výroby automobilového skla jako celku.
Nouveau-Renault-Scenic-E-Tech-electric-Version-Iconic-10-ve-velke-velikosti
Elektrický Renault Scenic E-Tech: foto Renault

Elektrický Renault Scenic E-Tech kombinuje potěšení z jízdy, agilitu a maximální komfort. Díky modulární platformě CMF-EV a inovativním technickým konfiguracím umocňuje zážitek z jízdy díky výkonům hodným velkým cestovním vozům.

Scenic E-Tech je k dispozici ve dvou verzích a dvou kapacitách baterií :
– 125 kW (170 k) a 280 Nm
– 160kW(220k) a 300Nm

– 60 kWh baterie pro dojezd přes 420 km.
– 87 kWh baterie pro dojezd přes 620 km.

K dispozici jsou čtyři různé jízdní režimy: Comfort, Sport, Eco a Perso. Každý režim kombinuje různá nastavení palubní atmosféry (ambientní osvětlení, komfort sedadla řidiče, tepelný komfort, volba barvy obrazovky) a prvky související s řízením, jako je intenzita posilovače řízení, kalibrace hnacího ústrojí a odezva pedálů.

Nouveau-Renault-Scenic-E-Tech-electric-Version-Esprit-Alpine-25-ve-velke-velikosti
Elektrický Renault Scenic E-Tech: foto Renault

Všechny verze vozu jsou vybaveny palubní nabíječkou, která je kompatibilní s nabíjením stejnosměrným proudem z rychlonabíjecích stanic na dálnicích a v jejich blízkosti, stejně jako se střídavým proudem z domácích jednofázových nabíjecích stanic.

Kompatibilita s třífázovým střídavým dobíjením o výkonu až 22 kW, které je typické pro veřejné dobíjecí stanice ve městech a které umožňuje poměrně rychlé dobíjení za často rozumnou cenu bude v České republice standardem.

Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018