Zdroj: fotobanka automobilky Renault

Rozhovor s Benem Cristovao

24. 2. 2020

Máme odpověď na otázku, čemu známý a talentovaný zpěvák Ben Christovao propadl. Na úvod prozradíme, že se jmenuje Zoe. Benův životní přístup totiž tkví v odpovědnosti vůči sobě i svému okolí. Právě proto od února jezdí v novém modelu Renault Zoe, elektromobilu s nulovými emisemi.

Jste neobyčejně nadaným zpěvákem, který kombinuje různé žánry, razí si vlastní, inovativní cestu a vytváří unikátní hudbu. Prozradíte nám, jaký jste muž za volantem?

Řídím od 18 let a mám najeto tisíce kilometrů. Objel jsem autem celou Evropu. To když jsem jezdil na hory a závodil na snowboardu. S kámošem jsme tehdy každý týden najeli kolem 1500 kilometrů. V horách, na ledu a mrazu jsem jezdil vždy hodně zodpovědně.

Ve městě už míň. Před deseti lety jsem hledal v autě i ve městě rychlost. Od tý doby jsem se ale kvůli tragickým životním zkušenostem svých přátel a známých hodně řidičsky změnil. Řekl bych, že jsem se proměnil jako řidič z „blázna ve městě“ do „flegmatika za volantem“.

Teď beru auto jako prostředek, který mě dostane z místa A do místa B. Snažím se být v autě teď už kliďas. Ostatní nechávám, ať si klidně závodí nebo jsou za volantem naštvaný. Já jsem v klidu.

Zdroj: fotobanka automobilky Renault

Společnost nyní ovlivňují nové technologie a trendy jako je větší důraz na ochranu planety a elektromobilita. Jak důležité jsou tyto vlivy pro Vás osobně?

Pro mě osobně jsou moc důležitý. Nebyl bych do toho tolik zainteresovaný, kdybych kolem sebe neměl tolik lidí, kterým na tom také záleží. Věci se dají dělat jinak. Moje životní mise je najít způsoby, jak dělat věci jinak a být sám k sobě upřímný. Proto jsem do elektromobility nadšenej.

Kde berete inspiraci pro svou práci? Co Vás nejvíc nabíjí?

Moje inspirace je samotnej život. Baví mě dělat věci naplno. Baví mě, že to potom někdo ocení. Myslím, že všichni hledáme respekt a ocenění od ostatních. Všichni tak trochu hledáme poplácání po zádech od lidí kolem. Já vyrůstal jako člověk, který „nezapadal“ a proto je právě toto můj motor. Dělat věci naplno!

Zdroj: fotobanka automobilky Renault

Potkáváme se na prezentaci nového modelu ZOE. Co Vás přesvědčilo, že jste kývl na spolupráci s automobilkou Renault?

Renault je pro mě už dlouho nositelem trendu elektromobility. Před mnoha lety mě elektromobil nadchnul v klipu The Alphabeat mého oblíbeného umělce David Guetty. Ten klip, ve kterém jezdily elektromobily Twizy, na mě tehdy působil neuvěřitelně. Tehdy to byla budoucnost a teď už jsou elektromobily součástí všedního dne. Renault byl a je pro mě první automobilkou, do který jsem se kvůli elektromobilitě zamiloval.

Já osobně od auta chci, aby bylo co nejbezpečnější a nejčistší – neznečišťovalo životní prostředí. To je pro mě důležité, a proto se mi Zoe tolik líbí.

Už jste přemýšlel, kde budete Zoe nabíjet?

Svoje bytí soustředím kolem Holešovic. Mám tady tréninkovou halu na jiu-jitsu. Tady v Kabelovně (naproti Vnitroblocku) budeme brzy otevírat naší veganskou hospodu pod názvem Výčep. Na rychlonabíječky jsem se už informoval a jsou v okolí. Přemýšlím ale i o instalaci wallboxu přímo tady v Kabelovně, abych mohl Zoe v pohodě dobíjet ze zásuvky.

Benovi přejeme v elektromobilu Renault Zoe šťastné kilometry a děkujeme za rozhovor.

Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018