Zdroj: Fotoarchiv Eva Čejková

Rozhovor s Evou Čejkovou

29. 4. 2021

Věří v sílu žen. Energii čerpá tím, že musí neustále něco dělat, tvořit a vymýšlet. Eva Čejková je maminkou, úspěšnou podnikatelkou a moderátorkou televizního pořadu Na Houpačce. Je také členkou poroty v naší anketě AUTO MÉHO SRDCE. Co ji pohání vpřed? Jakým autům vlastně dává přednost? To se dozvíte právě v tomto článku.

eva čejková
Zdroj: Fotoarchiv Eva Čejková

Pro mnoho žen jste Evo velkou inspirací, měla jste v život sama nějakou osobnost – vzor, který vás ovlivnil?

Vidím inspiraci v každém. Nejvíce mě asi ovlivnila moje rodina a moji nejbližší už odmalička, hodně jsem vnímala nálady, pocity, přístup, životní změny a výzvy, které muselo moje okolí zvládnout a já jako dítě přihlížela a to mě formovalo. Jako žena jsem si pak našla další vzory jako je například Oprah Winfrey.

Ovlivnily váš život náhody nebo vše šlo plus mínus tak, jak jste si naplánovala?

Spíš chyby a omyly! A že jich bylo! 😊 Musím říci, že ne každý plán vyšel, já totiž o plánech moc nemluvím, myslím si, že si „umím přát“ a jsem zvyklá makat a zbytečně o plánech nemluvit. Krom toho dám hodně na intuici a pocity, a čím dál více se mi potvrzuje, že bych měla své vnitřní já více poslouchat.

Eva Čejková se synem
Zdroj: Fotoarchiv Eva Čejková

Na co jste ve svém profesním životě nejvíce pyšná?

Že když mi několik akcionářů nevěřilo a radilo, že je čas Testuj.to zabalit, tak jsem poslechla svou intuici a šla jsem dál a během osmi měsíců uzavřela dvě investiční kola a do roka a do dne firma vyrostla o 300 % a růst pokračuje.

Co byla ve vašem životě dosud nejlepší investice?

Čas, který dávám svému synovi.

eva_cejkova_pctavia_ams
Zdroj: Fotoarchiv Eva Čejková

Baví vás řídit? A jak jste na tom s řízením auta? Co vše dokážete v autě dělat?

Baví mě řídit pohodlná velká auta a myslím si, že jsem skvělá řidička a bez ohledu na velikost auta se zvládám na první dobrou i zaparkovat. To jenom na vysvětlenou ke všem předsudkům o ženách. Ostatně si myslím, že mezi ženami jsou velmi dobré řidičky. Jízda není o rychlosti, ale také o bezpečnosti a ohleduplnosti.

Dalo by se o vás říci, že jste vskutku renesanční žena. Neustále něco děláte, tvoříte či projektově připravujete. Kde čerpáte energii? Máte vůbec někdy chuť prostě nic nedělat a relaxovat?

Tak to děkuji za kompliment, asi předám u nás v rodině dále, protože mám pocit, že já to vše podědila. Chtěla bych umět se jen tak rozvalit a odpočívat, ale já to vlastně neumím, to mi bere sílu. Já potřebuji i u televize malovat mandaly, u moře mám po ruce pořád knížku a nebo svůj blok na zápisky a na procházkách se mi honí hlavou, co všechno bych mohla ještě dělat. A tak to prostě miluji, to je to, co mi dává energii!

eva čejková testuje tucson
Zdroj: Fotoarchiv Žena v autě.cz

Co nebo kdo je pro vás největší motor pro váš osobní rozvoj a motivuje vás?

Jsou to radosti každého dne, co potěší a člověk si uvědomí, že to má smysl. Je to rodina, je to moje fenka Jenny. Je to jarní slunce. Každý den je vždy něco, co člověka potěší a když náhodou je den na nic, jakože také takové mám, tak si večer lehnu k synovi do postele a jeho obětí je úplně nejvíc.

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo nebo a na co se těšíte?

Mám radost z ohlasů nového pořadu Na houpačce, který mohu moderovat na Prima TV každou sobotu od 17:55 hodin. Byla to zase nová výzva, zkušenost a pro Testujto i ŽENY sro obrovská příležitost, jak dát příležitost dalším lidem zapojit se do testovacích výzev a dát jim možnost se vyjadřovat a sdílet své zkušenosti. Mě vždycky moc bavil marketing, PR a komunikace s lidmi a moc mě baví sledovat, jak se publikum chová a jak se třeba i mění naše chování a názory.

Jakým autům dáváte přednost? Jaké auto vlastně řídíte?

Mám ráda větší a pohodlná auta, upřednostňuji hybridní motor. Možná i proto už několik let a už i druhé auto v pořadí mám Lexus RX hybrid.

Co ve Vašem autě nesmí chybět? Bez čeho se v autě neobejdete?

Já opravdu v autě bydlím, hodně cestuji, pravidelně natáčím, takže od základní drogerie tam je vždy deka, voda i tenisky.

Eva_30
Zdroj: Fotoarchiv Eva Čejková

Anketa AUTO MÉHO SRDCE je hlasováním o nejlepším autě očima žen. Máte ráda podobné ankety? V čem podle Vás spočívá síla žen?

Ano! Více podobných anket, které se zajímají o názory žen! Vždyť ženy rozhodují o 80 % nákupů, tak jen ať jsme slyšet víc a více! A to nebudu zacházet radši do dalších diskusí jako je politika a vedení firem, i tam více žen!

Co vám aktuálně na vaší práci dělá největší radost a čemu se teď nejvíce věnujete?

Ještě minimálně dva roky to bude Testuj.to, to je pro mě nyní největší pracovní výzva a plnou pozornost věnuji hlavně tam a vše co dělám, musí mít vždy souvislost i s testováním. Velikou radost mi dělá tým, který i přes dobu, která občas práci a komunikaci komplikuje, tak funguje opravdu týmově a skvěle! Velikou radost mám i z týmu ŽENY s.r.o., kde jsem vedení musela přenechat a za ten poslední rok je tam také obrovský posun a tým připravil nyní nový veliký projekt na podporu žen v regionech a nový marketplace a moc mě baví to celé pozorovat a jenom občas přispět nápadem.

Děkuji za rozhovor. Ať se vám splní všechny vaše plány a přejeme vám ze srdce šťastné kilometry.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018