Zdroj: archiv webu

Rozhovor s herečkou Barborou Skočdopole

11. 2. 2021

Bojovná Johanka z Arku je jí inspirací. Jak prožívá dobu, kdy nemůže dělat to, co miluje? Duše zpívající herečky Barbory Skočdopolové patří divadlu Ypsilon a hudebnímu divadlu Karlín. Přečtěte si rozhovor o aktuálních, alternativních, životních rolích. Její vášeň k řízení jí letos přivedla až do poroty o nejlepší auto očima žen Auto mého srdce.

Báro, ač jsme magazín o autech, nedokáži začít rozhovor s Tebou jinak, než otázkou na to, jak se cítíš. Do jaké míry pandemie koronaviru ovlivnila život? Jak se realizovat a neztratit naději, že se už brzy vrátíš opět do divadla?

Totální změna. Jsem vzhůru nohama. Ze dne na den jsem se stala ženou v domácnosti, což jsem vlastně nikdy nebyla a je to pro mě role nejtěžší. Stále si zvykám a učím se nehroutit se. Někdy to jde líp, někdy hůř. Hodně běhám, chodím ven cvičit (ano, i ty fitka zavřeli) a dělám věci, které by mě nikdy nenapadly. Háčkuju a peču domácí housky třeba.

Věřím, že se brzy do divadel vrátíme, ale zrovna u divadel to bude komplikovanější. Není to jako hospoda. Když se otevře, jdete si tam na pivo. Divadla musí lístky prodávat s předstihem. Lidi se budou do divadla bát, navíc podle všeho budou potřebovat negativní testy a k tomu respirátory. To si každý návštěvu rozmyslí. Mám strach. Divadla otevřou, ale my nebudeme mít pro koho hrát.

Foto: archiv webu

Dá se Ypsilonka „vypnout“? Jste ve spojení s kolegy? Jaké alternativy podle Tebe mají lidé, kteří rádi chodí do divadla nebo na konzerty?

Ypsilonka se vypnula. Tak to je. Udělali jsme pár streamových večerů, ale jinak všechno zamrzlo. Je tam přeci jen řada starších lidí, kteří se sdružovat nechtějí a to je pochopitelné. Pro mě je ovšem nepříjemné, že se vypnuly i představení Hudebního divadla Karlín, a to je druhá půlka mých výdělků. Protože jsem ale zaměstnaná v Y a pobírám plat, nemám nárok na žádnou dotaci. S těmito případy stát nepočítá.

S kolegy ve spojení jsme. Přátelství nevypnete. Alternativy divadla jsou. Třeba televize Naživo, ale já divadelní záznamy nebo záznamy koncertů nemám ráda.

Cítíš se být spíš herečka nebo zpěvačka? V čem je podle Tebe spočívá kouzlo herectví?

Cítím se jako zpívající herečka. Kouzlo herectví je na samostatnou esej. Mám ráda tady a teď. Kouzlo okamžiku, který nejde vrátit. A lidi. Setkávání inspirativních lidí. A taky si můžeš zkusit prožít emoce nanečisto. Hodně se o sobě dozvíš.

Kdybys mohla doporučit jedno představení, které by si diváci po návratu do normálu neměli nechat ujít, jaké by to bylo?

Nejde o jedno představení. Lidi, jděte do divadla, bez vás neexistujeme.

Foto: archiv webu

Která žena je pro Tebe v životě velkou inspirací a z jakého důvodu?

Johanka z Arcu. Protože spojuje všechno, co na ženách obdivuji. Odhodlanost, tajemství a chlapskou energii. A hned za ní Coco Chanel.

Jaký je Tvůj recept na dokonalou životní harmonii v duši? 

Všechno se děje pro něco. Nic není náhoda. Každá mince má dvě strany.  Balancuju, bilancuju. Pochopila jsem, že si zvyknu na všechno a že vždycky může být hůř. Nejpodstatnější je “neposrat” se z toho 🙂

Foto: Sabina Kvášová

Báro, prozraď nám, jaká jsi vlastně řidička. Řídíš ráda?

Řídím ráda a každý den. Nutno ale přiznat, že jsem jemně řečeno emotivní. Poměrně dost si u toho zanadávám.

Jaká jsou podle tebe úskalí, když se člověk rozhodne řídit auto, až potom co založí rodinu?

Člověk je starší, má větší strach, větší zodpovědnost. Věděla jsem, že musím hned a sama sednout do auta a párkrát vyjet, abych si mohla dát do auta dítě. Není čas na žádné vyježdění.

Existuje nějaké Tvé životní motto nebo pravidlo, které se dá aplikovat i pro jízdu autem?

Dvakrát měř, jednou řež!

Pro nás ženy auto vlastně taková nafukovací kabelka. Jak auto vnímáš Ty? Co nesmí chybět u Tebe v autě?

Vůně. Zbožňuju vůně do auta. A žvýkačky 🙂

Co ty a parkování? Co bys ostatním řidičkám, které mají s parkováním potíže, poradila?

Naučte se hledat místo, na které bez stresu zaparkujete. Věřte, že ho najdete a že nebude kilák od vašeho cílového místa 🙂

Foto: archiv webu

Jak moc řešíš v autě bezpečnost nebo třeba spotřebu?

Bezpečnost člověk řeší už výběrem auta. Chtěla jsem malé auto, ale manžel mi vysvětlil, že v pětkovém bavoráku bude bezpečněji 🙂 Spotřebu neřeším, ale stydím se za to 🙂

 

Co v autě během jízdy posloucháš? Máš nějaké zajímavé tipy pro naše čtenářky? 

Nic zvláštního. Poslouchám rádio nebo ticho. A dobrých knížek bylo mnoho. Za všechny třeba Petra Soukupová – Věci, na které nastal čas.

 

Máš nějaký tip na výlet pro naše čtenářky, kam jsi autem vyrazila? 

Průhonický park. Projedu se autem, potrénuju parkování na tamějším parkovišti a pak si tam skvěle zaběhám.

 

Báro, moc děkujeme za rozhovor a přejeme Ti, ať je letošní rok šťastnější a brzy zase hrajete pro publikum…

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018