Foto: Marcell a Volvo

Rozhovor s hudebníkem a lékařem Marcellem

21. 10. 2022

Stačí ho potkat nebo si jen pustit pár songů na Youtube a hned poznáte, že je Marcell talentovaný skladatel a zpěvák autentických písní. Má skutečně široký záběr. Vedle toho je totiž diplomovaným doktorem medicíny a, jak sám na sebe prozradil, také ohleduplným řidičem. Kde Marcell hledá a nachází tvůrčí cesty a co ho inspiruje? I o tom je následující rozhovor.

BERLIN NAHRAVANI DESKY
Foto: Marcell v Berlíně ve svém volvu

Vzpomenete si na nejpikantnější situaci, která se vám v autě stala?

Haha, přemýšlím… Nevzpomenu si asi na jednu konkrétní situaci, ale jako muzikant trávím v autě nebo dodávce hodně času a po cestách na koncerty je rozhodně o zábavu postaráno.

V září jsme se třeba s mojí kapelou vydali nahrávat desku do Anglie a jeli jsme autem. Závěr cesty, trajektem přes kanál La Manche, měl opravdu něco do sebe. Pohled na „White Coast“ britského Doveru z paluby lodi opravdu bere dech.

SVYCARSKO-7
Foto: Marcell na cestě Švýcarskem

Jaký jste vlastně, Marcelli, muž v autě?

Je to asi dáno tím, že jsem lékař, ale za volantem jsem, myslím, obecně klidný a snažím se jezdit bezpečně. Dost možná proto, že si dokážu představit, co všechno může riskantní jízda způsobit…

Mátě nějaké nešvary za volantem?

Rád a nahlas si zpívám, což může obzvlášť v létě, ve městě, se staženými okny, působit asi poměrně komicky.

Hudebník Marcell jezdí v elektromobilu Volvo XC40 Recharge

Vděčí některá vaše píseň za svůj vznik právě jízdě autem? Kde vlastně nejčastěji berete inspiraci?

Začátkem tohoto roku jsem žil napůl mezi Prahou a Berlínem a jedna z písní, která se objeví i na mém albu a jmenuje se Každý ráno, vznikla právě na cestách mezi těmito městy. Víc už ale neprozradím, spíš pozvu všechny k poslechu mojí desky.

Dokážete si představit svůj život a dennodenní povinnosti bez auta?

Abych se přiznal, v tuto chvíli už ne. Díky tomu, že mám spoustu koncertů napříč republikou, potřebuju být i se svými nástroji a technikou neustále v pohybu.

A jsem rád, že mohu čas na cestách trávit právě ve volvu. Přijde mi to totiž jako velmi kvalitně strávený čas a ten pocit jistoty a bezpečí bych ani za nic neměnil.

Co vám v poslední době udělalo největší radost?

Mám fakt velkou radost z alba, které brzy vyjde. Splnil jsem si sen a natočil jsem ho v Anglii ve skvělých studiích a se super muzikanty a přijde mi, že je to na výsledku opravdu slyšet.

LONDY-FOCENI-HUDBA
foto: Marcell v Londýně, kde vznikala jeho první sólová deska

Jaký model aktuálně řídíte a co ve vašem autě rozhodně nesmí chybět?

Aktuálně řídím plug-in hybridní Volvo XC40, model, který jsem si zamiloval. A jestli v něm nesmí chybět jedna věc, je to kabel na připojení telefonu k Apple Car Play, díky němuž můžu poslouchat hudbu a podcasty nonstop.

píseň Tvůj svět vznikl v Anglii

Jak důležitá je pro vás otázka udržitelnosti? Jaké klady a zápory podle vás osobně elektromobily v současnosti mají?

Podle mě je udržitelnost velmi důležitá a moje generace si to moc dobře uvědomuje. Elektromobilita mi dává minimálně ve městě velký smysl.

Samozřejmě, čelíme energetické krizi. Věřím ale, že se nám ji podaří překonat a že najdeme cestu, jak ji vyřešit. Fotovoltaika může být rozhodně jedním z řešení, která teď například zvažujeme i na našem rodinném domě.

Jakou hudbu v autě posloucháte?

Přiznám se, že hudby je už v mém životě tolik, že občas na cestách poslouchám audioknihy a podcasty. A nebo občas také neposlouchám vůbec nic a přemýšlím. Rád říkám, že auto je takový můj „save space“ Místo, kam můžu sám utíkat a kde vymyslím spoustu nápadů.

ET_9324ow
Marcell s manželkou při projížďce Volvo C40

Na co se letos nejvíce těšíte? Plánujete se ženou nějakou delší cestu (autem)?

Za okny je krásný podzim, moje oblíbené roční období, takže se moc těším, že ještě než přijde zima, stihneme s volvem aspoň na pár dní vyrazit do hor.

Myslím, že tentokrát to ale budou spíš ty české- Jizerky a nebo Šumava. Ty jsou totiž taky krásné. Mám moc rád i předvánoční období, které budeme po delší době trávit v rodné Olomouci. Na to se taky moc těším.

Kde vás mohou naše čtenářky do konce roku potkat a slyšet?

Do konce roku mě čeká ještě jeden velký koncert a to před skupinou Mirai, kam si mě pozvali jako speciálního hosta. Takže třeba se s někým uvidíme/uslyšíme právě tam!

Děkujeme za rozhovor a přejeme vám mnoho šťastných kilometrů!

Více o Marcellovi najdete také na blogu eVOLVOlution.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018