Zdroj: archiv webu

Rozhovor s Lukášem Peškem

21. 3. 2017

Motocyklový závodník Lukáš Pešek se stal ambasadorem značky Peugeot. Jeho volba vozu padla na nejnovější SUV Peugeot 3008.

Lukáš se letos bude snažit obhájit prvenství v mistrovství ČR v kategorii Superbike a chystá se zúčastnit vytrvalostních závodů MS Endurace. Kromě závodění se už 4 roky věnuje trénování mladých talentů a působí také jako instruktor bezpečné jízdy v ČR a v Evropě. Lukáš Pešek je od roku 2003 stálým účastníkem seriálu MS Moto GP.

V uplynulých letech v tomto prestižním šampionátu získal dvě vítězství, 9 umístění na stupních vítězů, několik nejrychlejších časů na kolo a pole position. S dosaženými výsledky se stal nejlepším českým jezdcem, který dokázal navázat na zlaté časy českého působení na mistrovství světa. Dodnes žádný z českých jezdců nepřekonal jeho výsledky.

Lukáši, mnohé naše čtenářky vás znají jako vynikajícího motocyklového závodníka, jaký je váš vztah k autům?

Můj vztah k automobilům je velmi kladný jako u většiny mužů. V autě jezdím každý den, tak potřebuji k tomu odpovídající pohodlí.

Co vás přivedlo k závodění, věnujete se vedle motocyklů také jinému sportu?

K závodění jsem byl veden od mala. Do 14 let jsem dělal více sportů. Hrál jsem fotbal, zkoušel tenis, dokonce i hokej. Ale brusle nic moc :-). Z toho plyne, že mám rád všechny sporty. Přátelé mi říkají čtyřicetibojař. Mám výbavu na vše 🙂

LP (2)
Foto: archiv webu

Spoustu adrenalinu zažíváte za řídítky svého motocyklu, máte rád adrenalin i za volantem?

Adrenalin za volantem mám rad, ale jen na místech tomu určených. Na veřejné komunikaci nejezdím moc rychle.

Jaké vlastnosti mají podle vás společné dobrý motorář a dobrý řidič auta?

Oba dva mají rádi rychlost. Jinak řízení auta a motorky je celkem dost odlišné.

Jaké bylo vaše první auto?

Jako každý mladý kluk jsem musel mít VW Golf. Ten měl snad každý v mladém věku.

LP (3)
Foto: archiv webu

Stal jste se ambasadorem značky Peugeot a zvolil jste nový SUV model 3008. Co se vám na něm nejvíce líbí a oceňujete?

Líbí se mi design, je dost pohodlné a dostatečně veliké, to je pro mne nejvíce důležité, jelikož absolvuji i dlouhé cesty s mnoha taškami.

Plánujete s 3008 aktuálně nějakou zajímavou cestu, láká vás terén?

Terén je fajn, ale moc ho nevyhledávám, jsem dost posedlý čistotou, takže si nerad špiním auto :-). V březnu se chystám asi do Itálie.

Bez čeho se v autě neobejdete?

Bez rádia :-). Mám rád auta s automatickou převodovkou (v Praze je to pohodlné), trochu sem si zvykl za ty roky už i na parkovací senzory. Takže občas, když mám někde na cestách půjčené auto bez senzorů. tak je to celkem zajímavé :-).

LP (4)
Foto: archiv webu

Máte nějaké vysněné auto?

Jako každý malý kluk jsem měl vysněné auto, to je jasné. U mě to bylo Porsche. Ale čím je člověk starší, tak zjišťuje, že tyhle krásná placatá auta nejsou moc praktická. Raději bych volil cestu pohodlí a praktičnosti.

Kolik kilometrů ročně najezdíte? Jezdíte více na motorce nebo autem?

Určitě najedu více kilometrů v autě. Protože na motorce jezdím jen na okruhu. Kolik můžu najet přesně nevím, ale může to být něco mezi 40–50 tisíci kilometry.

Jaká máte názor na ženy za volantem?

Nijak zásadní rozdíl mezi mužem a ženou nedělám.

LP (5)
Foto: archiv webu

Jakým závodům se nyní věnujete a kde všude vás můžeme aktuálně vidět závodit?

Věnuji se silničním motocyklům. Letos bude pro mne priorita obhájit po třetí v řadě Mistrovsky titul ČR v kategorii superbike. Dále budu jako instruktor bezpečně jízdy v ČR a zahraničí, a v neposlední řade pomůžu vybraným mladým závodníkům v jejich rozvoji.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018