Zdroj: archiv webu Žena v autě

Rozhovor s Šárkou Schmidtovou

23. 12. 2019

Její motto zní: „smrt po nepromarněném životě chutná jako spánek po nepromarněném dni“. Subtilní česká novinářka s velkým srdcem cestovatelky, autorka hitu Déšť známého v podání Marie Rotrové a nadšenkyně do elektromobility Šárka Schmidtová je jednou ze 13 porotkyň ankety AUTO MÉHO SRDCE, která zvolí nejlepší auto roku očima žen. Jako vytíženou redaktorku časopisu Glanc se nám jí před její cestou do Kolumbie podařilo získat pro krátký rozhovor. 

Sarka Schmidtova pri testování Hyundai Kona
Zdroj: archiv webu Žena v autě.cz

Dovolte mi hned ze začátku rozhovoru otázku přímo na tělo. Jaká jste řidička? Řídíte ráda?

Myslím si, že jsem docela dobrá řidička, nikdy jsem neměla žádnou nehodu – a vždycky jsem řídila ráda. Dokonce tak, že jsem jela autem nonstop až na francouzskou riviéru! Ale mám-li být upřímná, v poslední době už z řízení tak nadšená nejsem; bezohledných řidičů na silnicích přibývá, a to mě nejen nebaví, ale už i děsí.

Změnil se během let styl Vašeho řízení? V jakých situacích si dáváte větší pozor? Co Vás na českých silnicích štve?

Pravděpodobně se změnil. Když někdo začíná na trabantu, který je bakelitová motorka a neumí nic, a postupem doby mu přibudou takové vychytávky, jako je posilovač řízení nebo tempomat, pak asi řídí trochu jinak.

Pozor si odjakživa dávám na místech, kde mám přednost a všímám si řidičů, kteří mi ji mají dát. Díky tomu jsem si už mockrát zachránila krk. A co mě štve? Blbouni, které mám nalepené na zadku!

2005 Ford Mustang Convertible
Zdroj: archiv společnosti FORD

Jaké je Vaše vysněné auto? Jaké auto na Vás doposud nejvíce zapůsobilo a proč?

Mým vysněným autem je Ford Mustang Cabrio a červený! Mým snem od dětství bylo projet s ním USA, splnil se mi aspoň částečně, prosvištěla jsem jím Kalifornii, Utah a Nevadu včetně Road 66 a Arey 51…A ano, právě tohle auto na mne nejvíc zapůsobilo silou i krásou.

Čím si Vás získala auta na elektřinu?

Jsou čistá. Vzhledem k tomu, že pamatuju smrduté silnice, elektřina má u mne zelenou. A také jsou tichá a předpokládám, že ani jejich provoz není moc drahý.

Jaký model aktuálně řídíte? Podle jakých parametrů jste vybírala? 

Vzhledem k tomu, že kupuji auto jen pro sebe, pak mám vždy malý vůz. Tentokrát je to nový model Toyoty Aygo se všemi vychytávkami, na jaké si vzpomenete včetně, jak já říkám, „čudlíku“ na startování 😊. Parametry? Aby bylo hezké a slušelo mi!

Bez čeho se v autě neobejdete? Co je pro Vás v autě za „vychytávky“ nejdůležitější?

Tak to asi zklamu, momentálně miluju propojení s mobilem, neb poslouchám Spotify a můžu svobodně telefonovat. Vážně nevím, co je pro mne nejdůležitější… jsem skromná.

2018-toyota-aygo-11
Zdroj: archiv společnosti Toyota

Kde berete energii a jak relaxujete? Co máte ráda?

Mám ráda sport, každé ráno běhám kolem 5 km, chodím na cvičení inspirované bojovými sporty, čtu, mám ráda film a miluju počítačové hry – jednak střílečky a pak mě baví i logické. To je nejlepší relax!

Velmi děkujeme za rozhovor a přejeme šťastné kilometry

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018