Zdroj: archiv webu

Rozhovor s Veronikou Petrů

24. 3. 2021

Neznáme v Česku řidičku, která by tolik rozuměla autům a módě zároveň, než je Veronika Petrů. Její módní AUTFITY jsou dokladem toho, že je pro ní auto spřízněná duše. Porotkyně ankety AUTO MÉHO SRDCE, zkušená moto novinářka a bloggerka Veronika Petrů v našem rozhovoru mimo jiné prozrazuje, která auta jsou letos nejvíce IN.

Foto: archiv webu

Veroniko, stále platí, že auto je pro tebe vyjádřením osobnosti a radíš se při výběru auta odvázat a praktická auta nechat mužům? Jaké je podle tebe ideální auto pro ženy?

Auto je podle mě vyjádřením osobnosti jak u žen, tak u mužů. Stejně jako například oblečení. I když se zdá, že někteří muži oblečení neřeší a „obléká je manželka“, tak i takový inklinují k určitému stylu, elegantnímu, sportovnímu či ležérnímu, a i ti mají nějaký svůj osobitý styl, i když se nám to někdy nemusí zdát jako „styl“. 🙂

Nejde ani tak o to nechat praktická auta mužům. Jsou ženy, které jsou skutečně více praktické, akční a aktivní a takové si vyberou jiné auto než ženy romantické či extravagantní. Radím odpoutat se zajetých kolejí typu „v rodině jsme měli vždy tu a tu značku…“. Vyzkoušet, prohlédnout si více modelů, přemýšlet o tom, kdo jsem a co potřebuji. Auto by nám mělo usnadnit život, ale i být naší „soulmate“.

V čem jsou ženy při řízení lepší než muži? Co je podle tebe největší mýtus na toto téma?

Vlastně nemám moc ráda tohle srovnávání. Možná bychom tohle poměřování měli nechat mužům. 🙂 Navíc si myslím, že je to hodně individuální. Mýtus je dělat škatulky s nápisem „žena“ a „muž“. Můžete mít skvělou ženu-řidičku a skvělého muže-řidiče a stejně tak méně šikovné jedince obou pohlaví. Ale když už ta otázka padla, myslím, že ženy jsou opatrnější, mají menší sklon k soutěžení.

Foto: archiv webu

Co nás ženy při řízení nejvíce limituje?

Ačkoli považuji ženy za opatrnější, většina žen snadněji udělá chybu pod tlakem. Psychická nepohoda způsobená osobními problémy nebo situací vzniklou na silnici… Myslím, že tohle má na řidičský výkon žen větší vliv.

Ale často nás mohou limitovat jen předsudky a „lidová moudra“. Ženy neumí parkovat, tvoje máma je špatná řidička, ty za volant raději nesedej… Když tomu uvěříme, limituje nás to, nemůžeme ze sebe dostat to nejlepší.

Jaká je podle tebe budoucnost mobility? Zvoní autům na benzín nebo naftu skutečně hrana?

Popravdě si myslím, že pomalu ano, i když nevím, jestli to bude tak rychle. Ze skutečně dlouhodobého hlediska věřím nejvíce vodíkovému pohonu. A budoucnost mobility je podle mě plně autonomní řízení. Někdy bych to brala, ale celkově mi to radost nedělá.

Jaký prvek v nejmodernějších autech ti přijde nejvíc prospěšný nebo „cool“?

Můj neoblíbenější pomocník, asistent je hlídání mrtvého úhlu. A také bezklíčkový přístup a startování. Konec nekonečného hledání klíčů v kabelce. 🙂

Které auto tě v poslední době v rámci testování zaujalo?

Musím se vrátit do roku 2020. Toyota CH-R 2.0 Hybrid. Zaujala mě natolik, že skončila v mojí garáži.

Foto: archiv webu

Jaká barva podle tebe nejvíc frčí? Ve svých outfitech propojuješ módu s auty. Jakou barvu sis aktuálně oblíbila ve svém šatníku?

Myslím, že hodně trendy laky jsou oranžová, khaki či písková metalíza. Ohromně zajímavé odstíny teď značky vymýšlejí s klasickou stříbrnou či zlatou. Musím přiznat, že letos v zimě jsem byla hodně v černé a šedé, trochu nuda, uznávám, tak snad s jarem přijdou barvičky.

Která žena je pro tebe v životě velkou inspirací a z jakého důvodu?

To je docela těžká otázka, miluju inspiraci a inspirativní lidi. Dnes je to díky sociálním sítím tak snadné nechat se inspirovat. Kdybych měla doporučit, jukněte na instagram či web Aleny Šafratové – Škola Stylu. Má skvělé rady nejen co se týče módy, ale i života, životního stylu a osobního rozvoje, jak být každý den lepší verzí sebe sama. Skutečně silná, inspirující, správná ženská!

Jaký je tvůj recept na dokonalou životní harmonii v duši. Jak se ti daří balancovat práci, osobní rozvoj a péči o rodinu?

Mám pocit, že v současné době už všechny zaručené recepty selhávají. 🙂 Právě dostatek inspirace je pro mě velmi důležitý. Důležité je přijetí odpovědnosti, nehledat chyby a viníky venku, ale občas si sáhnout do svědomí.

Myslím, že pro nás ženy je důležité o věcech méně přemýšlet a více je cítit, žít. Ale já se to spíš učím. Nemám děti, takže to s balancováním času a energie nemám tak těžké. Myslím, že nejdůležitější je, aby se člověk, když si večer dá nohy na stůl a nalije čistého vína, cítil spokojeně. Někdo je více kreativní a tvořivý, jiný zase rodinný typ. A tím pádem bude v téhle „hře“, mimochodem moc hezky a výstižně řečeno, pro každého podstatné něco jiného.

Foto: archiv webu

Kde bereš energii?  Nabíjí tě jízda autem? Nechybí ti, jako první ženě bodující v Národní formuli 1400, rychlá jízda na okruhu?

Jízda autem mě nabíjí i relaxuje. Nejvíce když jedu sama, oblíbená hudba či ticho podle nálady, jen auto, já a moje myšlenky. Tak nějak jsem se s věkem uklidnila a jezdím více na pohodu. 🙂

Ale auto „bez motoru“ bych asi nesnesla, samozřejmě ráda jezdím svižně, co se v mládí naučíš… Ale asi nejvíc mě teď nabíjí Pole dance, věnuji se mu už více let, dokonce si dělám kurz na instruktorku. Protože jsem se prakticky celý život věnovala jen řízení, neměla jsem taneční ani gymnastickou průpravu, tak začátky byly náročné, ale ohromně mě to baví.

Co v autě během jízdy posloucháš? Máš nějaké zajímavé tipy pro naše čtenářky?

Já jsem milovnicí hitů 80-tých let. Takže osmdesátky se z mého auta linou nejčastěji. Někdo je miluje, někdo nesnáší, ale podle mě do auta skvělé. Já potřebuju veselou, energickou hudbu, takovou za volantem poslouchám nejraději. Poslední dobou také ráda poslouchám podcasty nebo si udělám podcast z nějakého videa na Youtube. U moderních aut je totiž velmi snadné propojit telefon se systémy auta a pak si můžete pouštět cokoli. Podcasty jsou podle mě super tip na dlouhé cesty.

Co nyní připravuješ na Autokabelkách na jaro?

Ráda bych na jaro nafotila více Autfitů, brzo se můžete těšit na Subaru Forester či Peugeot 3008. Samozřejmě také i na postřehy z testování finalistů ankety Auto mého srdce. Na webu už najdete první posty se Škodou Octavia a brzo budou další.

Foto: archiv webu

Co říkáš na anketu Auto mého srdce, které si už podruhé členkou odborné poroty? Tipneš si, kdo zvítězí v hlasování veřejnosti Dámská volenka?

Mám obrovskou radost, že tahle anketa v Česku vznikla, a že se jí daří. Dokonce má i podporu WWCOTY. Samozřejmě někdo může říct, že jedno Auto roku v Česku stačí, stejně jako jedna Miss a tak dále. Ale na druhou stranu potřeby žen a jejich vnímání aut je opravdu velmi odlišné od mužského pohledu, a tak je skvělé, že tahle anketa dává slovo ženám. Ať už „profesionálkám“ v porotě, tak i veřejnosti, ženám řidičkám, které mohou hlasovat v anketě Dámská Autovolenka. Takže určitě hlasujte dámy! 🙂

Světové ženské auto roku WWCOTY vyhrál LR Defender, mnoho lidí to ohromně překvapilo. Já se ani tak nedivila, a i Auto mého srdce loni vyhrál Land Rover, loňská novinka Evoque. Designově je pro mě horký kandidát Opel Mokka, intuice mi radí říct Mercedes GLE, ale anketa je novinkami opravdu „natřískaná“, takže si netroufám odhadovat.

Děkujeme za rozhovor a přejeme ti mnoho šťastných kilometrů!

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018