Zdroj: archiv webu

S obytňákem prožijete své sny

20. 10. 2021

Obytný vůz (jako nabízí Auto Vero s.r.o. – Karavany Sedlčany, prodejce obytných vozů Adria a Hobby) má veškeré pohodlí jako normální dům, jenom je menší. Standardem „obytňáků“ je koupelna, toaleta, sporák, lednice, nezávislé topení, počet postelí dle typu obytného vozu. Auta jednotlivých výrobců se liší ve vnitřním rozmístění nábytku a designu interiéru. Majitelky a majitelé obytňáků si dále auta vylepšují o markýzy, fotovoltaické panely, venkovní sprchy či držáky na kola.

Foto: archiv webu

S obytným vozem můžete prožít své sny

„My to můžeme klidně prohlásit, protože jsme splnili sny spoustě našich klientů,“ prohlašuje směle paní Vrňáková ze společnosti Auto Vero s.r.o. – Karavany Sedlčany, prodejce obytných vozů Adria a Hobby.

Jaké mají ženy zkušenosti s caravaningem?

Následující příběh jedné z milovnic caravaningu krásně ilustruje klady i zápory cestování s obytným vozem. „Moje první zkušenost s obytným vozem byla před patnácti lety. Tenkrát mě můj muž vyvezl vestavbou na hory. Kempovali jsme přímo pod lanovkou v Kaprunu a nám ten večer došel plyn. Celou noc jsem mrzla a ráno vstávala do zimy, venku bylo –20 °C. Tehdy jsem se zařekla, že do žádného obytného vozu už nikdy nevlezu,“popisuje svůj první výlet s obytňákem paní Vrňáková.

Jedním dechem pak dodává: „Postupem času se naše rodina rozrůstala a můj manžel to se mnou nevzdával. Zkoušeli jsme větší a komfortnější vozy pro naši rodinu. Aktivně jsme začali cestovat po celé Evropě, jak v létě, tak v zimě. A já začala zjišťovat, že caravaning má své kouzlo, především ve flexibilitě a svobodě cestovat, kdy se nám zlíbí.“

Foto: archiv webu

K neoddiskutovatelným kladům karavaningu patří svoboda cestování.

„Pokud bychom nevlastnili obytný vůz, nikdy bychom toho se třemi dětmi neprocestovali tolik, jako se nám podařilo. Můj manžel kempuje nejradši „na divoko“ a samozřejmě si zvyknete na všechno. Ale důležité je najít v životě harmonii a kompromis, tudíž jsme si s dětmi zalíbili i kempy.

Foto: archiv webu

Cestování obytným vozem je volba životního stylu. Já se tomu dlouho bránila, až jsem podlehla a jsem za to velmi šťastná. Můžeme si jet, kam chceme, ze dne na den se rozhodnout, když to okolnosti dovolí. Pokud se nám někde nelíbí, můžeme změnit z hodiny na hodinu směr naší cesty a poznat opět něco nového,“doplňuje paní Vrňáková.

Kam jet s obytňákem? No přece kamkoliv. Na sever do Skandinávie, na jih do Španělska, Itálie či na Balkán! Milovnice karavaningu paní Vrňáková má jasno: „máme místa, kam se velmi rádi vracíme, takovým místem je např. Lago di Garda v Itálii, to je naše absolutní srdcovka. Náš obytný vůz využívám i s kamarádkami na dámskou jízdu, a to je teprve odvaz. S naší obytkou je to jedno velké dobrodružství a neměnila bych to za nic na světě.“

Těm, kteří s pořízením obytného vozu nebo karavanu stále váhají, doporučujeme si jej nejdříve zapůjčit v půjčovně a vyzkoušet. Cestování s obytnými vozy a karavany je totiž potřeba zažít. Prožijte si své sny. 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018