Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Sedan Jaguar XF a XF Sportbrake 2021

21. 11. 2020

Znáte nový sedan Jaguar XF a XF Sportbrake pro rok 2021? Nový sedan Jaguar XF a XF Sportbrake se pyšní vylepšenou karoserií, novým interiérem s luxusními materiály a technologiemi a úspornými motory včetně mild-pohonu. Ceny sedanu Jaguar XF začínají od 1 468 456 Kč a ceny kombi XF Sportbrake od 1 555 697 Kč.

Jag_XF_SB_21MY_Location_Dynamic_foto 3
Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Mezi hlavní novinky patří přední nárazník, full-LED hlavní světlomety, maska chladiče a zadní nárazník.

Dotykový a luxusní interiér

XF má ještě luxusnější interiér s vylepšenou konektivitou a větším komfortem a kultivovaností. Design kokpitu je odvážnější, dynamičtější a více zaměřený na řidiče.

Srdcem interiéru je zakřivený skleněný dotykový HD displej s úhlopříčkou 11,4 palce v elegantním pouzdru ze slitiny hořčíku s multimediálním systémem Pivi Pro.

Jag_XF_SB_21MY_Interior_foto 2
Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Pokročilé propojené technologie

Model XF je vybaven novou generací Electronic Vehicle Architecture značky Jaguar, přezdívanou EVA 2.0. Ta podporuje celou řadu moderních technologií, které zajišťují, že vůz bude vždy připojen a vždy aktuální.

Nejnovější technologie multimediálního systému Pivi Pro jsou přístupné prostřednictvím zakřiveného skleněného HD displeje s úhlopříčkou 11,4 palce. Mezi hlavní výhody patří vylepšený jas, displej je 3x jasnější a o 48 % větší než jeho předchůdce. Systém Pivi Pro vyhrazen vlastní zdroj energie, takže je připraven k použití, jakmile se zákazníci posadí za volant.

Autentické povrchové úpravy, včetně dřevěných dýh s otevřenými póry a hliníku, jsou stejné jako má například horní výplň dveří a celá palubní deska.

Drive Selector – jen jeden z mnoha detailů – má povrch vrchní části prošívaný jako kriketový míček. Spodní část je naopak kvůli lepšímu pocitu při doteku vyrobena z precizně opracovaného kovu.

Řada pokročilých technologií zajišťuje bezpečí a pohodlí všech cestujících. U všech stupňů výbavy je na přání k dispozici ionizace interiéru. Ta zlepšuje kvalitu vzduchu uvnitř vozu pomocí technologie Nanoe a pomáhá odstraňovat alergeny a nepříjemný zápach. Systém má rovněž filtraci PM2,5, která zachycuje ultrajemné částice.

Jag_XF_21MY_foto 1
Zdroj: fotobanka automobilky Jaguar

Pokročilé, hospodárné motory

Modely Jaguar XF a XF Sportbrake pro modelový rok 2021 jsou vybaveny řadou zážehových čtyřválců Ingenium a vznětovým motorem nové generace. Dieselová varianta je vybavena mild-hybridní technologií (MHEV). Vůz XF je k dispozici výhradně s osmistupňovými samočinnými převodovkami, pohonem zadních nebo všech kol.

Novinkou je také řadový čtyřválcový dieselový motor o objemu 2,0 litru s výkonem 204 koní s mild-hybridní technologií (MHEV). Je o 24 koní výkonnější než motor, který nahrazuje. Má nižší emise a spotřebu paliva – pro XF platí hodnoty CO2 od 130 g/km a 4,9 l/100km.

Sedan XF s výkonem 300 koní má výhradně pohon všech kol a dosahuje 100 km/h za 6,1 sekundy.

Poprvé je v tomto segmentu použit systém Active Road Noise Cancellation, který neustále sleduje vibrace od povrchu vozovky. Vypočítává také zvukovou vlnu opačné fáze potřebnou k odstranění hluku, který slyší cestující. Zároveň je monitorována obsazenost míst v interiéru a systém neustále optimalizuje výkon tak, aby každému cestujícímu poskytoval co největší pohodlí.

Vnitřní zpětné zrcátko ClearSight od Jaguaru poskytuje řidiči nerušený výhled na silnici za vozem. Systém pomocí širokoúhlé zadní kamery přenáší na displej v bezrámovém zpětném zrcátku.

Model XF těží i z moderní generace asistenčních systémů řidiče. Patří mezi ně systém Clear Exit Monitor, který upozorňuje cestující vpředu i vzadu na přítomnost blížícího se auta nebo cyklisty při vystupování z vozu. Adaptivní tempomat samočinně udržuje nastavenou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla.

Nejnovější technologie značky Jaguar – 3D Surround Camera využívá technologií kamer a poskytuje tak více detailů a možnost volby sledování situace v reálném čase při manévrování s vozem.

Sdílet článek:

Více na webu Jaguar

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018