Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Škoda přejmenovala na den aljašské město

10. 5. 2016

S netradičním pojetím kampaně pro své nové SUV přišla Škoda Auto. Město Kodiak na stejnojmenném ostrově u pobřeží Aljašky se na počest nového modelu změnilo na jeden den na Kodiaq.

V rámci celosvětové kampaně se Škoda vypravila až ke kořenům tohoto jména a zdokumentovala spojení mezi novým SUV Škoda Kodiaq, ostrovem u jižního pobřeží Aljašky a medvědy, kteří na něm žijí.  Ostrov je rájem drsné krásy – zdejší krajinu tvoří strmé hory, úzké fjordy, skrytá jezera a hluboké lesy. Pojmenování modelu má dle výrobce evokovat velké, silné SUV s charakterem ochránce, silně vyvinutým smyslem pro rodinu a dobrými outdoorovými vlastnostmi. Také se tak v jazyce původních obyvatel stejnojmenného aljašského ostrova jmenuje i největší poddruh medvěda hnědého na světě.

Tým filmařů přejmenování dokumentoval a zaznamenal, jak se obyvatelé města – od starostky přes šerifa až po dřevorubce – na této změně podíleli.

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018