Zdroj: archiv webu

Soutěž Autoopravář junior

3. 5. 2022

Vzdělávání učňů v automobilových oborech je v Česku klíčové pro budoucnost trhu vůbec. Celostátní finále soutěže odborných znalostí a dovedností Autoopravář junior 2022 zná ty nejlepší. Z více než 4500 žáků se do finále probojovalo 63 studentů a studentek. Ti usilovali o vítězství v kategoriích automechanik, karosář, autolakýrník, autotronik.

Autoopravář junior 2022
Autoopravář junior 2022 v STC Kosmonosy 20. dubna 2022.

Z finálového kola v Servisním tréninkovém centru ŠKODA AUTO v Kosmonosích si trofeje pro vítěze odvážejí automechanik Michal Pustějovský z Kopřivnice, karosář Marián Poc z Mladé Boleslavi, autolakýrník František Hájek a autotronik Michal Haase, oba z Brna.

Autoopravář junior je největší soutěží v technických oborech v České republice, jejíž tradice sahá až do roku 1995. Každoročně se jí účastní žáci z více než 100 škol, kteří bojují o finálové ceny v hodnotě dvou milionů korun.

Autoopravář junior 2022
Autoopravář junior 2022 v STC Kosmonosy 20. dubna 2022.

Hlavním cílem tříkolové soutěže je motivovat žáky středních škol s výukou automobilových oborů, propagovat technické obory a rozvíjet spolupráci mezi budoucími zaměstnavateli žáků a středními školami. Vyhlašovatelem soutěže Autoopravář junior je Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Svaz prodejců a opravářů motorových vozidel ČR.

Dlouhodobým hlavním partenrem soutěže je Porsche Česká republika, největší importér osobních a užitkových vozů do ČR. Partnerství společnosti je součástí dlouhodobé podpory vzdělávání žáků středních škol zaměřených na automobilové obory, která zahrnuje také jedinečný projekt Best Employer včetně úspěšného motivačního programu pro studenty QHERO.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018