Zdroj: fotobanka automobilky Volkswagen

Stylová elektrododávka VW ID.Buzz

23. 3. 2022

Mrkněte na nový ID. Buzz, první čistě elektrickou dodávku od Volkswagen, z jejich německého závodu v Hannoveru. ID. Buzz se bude dodávat s nejnovějším softwarem ID. a nejmodernějšími systémy v oblastech bezpečnosti, komfortu a nabíjení. V Česku bude tento elektromobil k vidění už od podzimu.

Nový ID. Buzz stojí na koncernové modulární platformě pro elektromobily MEB, kteru známe i od jiných modelů a značek koncernu VW. Její koncept umožňuje evoluční vylepšování softwaru a techniky, z něhož mohou profitovat jak nové modely, jakým je ID. Buzz, tak i již dodané vozy aktualizované technologií OTA (Over-the-Air).

Volkswagen ID. Buzz
Foto: Martin Meiners

Asistenční systémy nové modelové řady optimalizují komfort a bezpečnost. ID. Buzz bude sériově vybaven výstražným systémem „Car2X“, který využívá signály ostatních vozidel a dopravní infrastruktury k rozpoznávání nebezpečí v reálném čase.

Rovněž sériově se bude dodávat asistent pro rozpoznávání překážek „Front Assist“ s funkcí nouzového brzdění a v MPV nebude chybět asistent pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“.

ID. Buzz bude uveden se sadou akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh (celková kapacita: 82 kWh). Z ní odebírá elektrickou energii elektromotor o výkonu 150 kW, který pohání kola zadní nápravy.

Po připojení konektoru CCS k rychlonabíjecímu stojanu se stejnosměrným proudem vzroste nabíjecí výkon až na 170 kW. Nabití akumulátorové baterie z 5 na 80 procent tak trvá 30 minut.

ID. Buzz nabídne pěti osobám v útulném prostředí luxusního salonku dostatek prostoru pro cestování včetně zavazadel (objem zavazadlového prostoru je 1121 litrů). Sklopením druhé řady sedadel se zavazadlový prostor zvětší až na 2205 litrů.

Sdílet článek:

Více na webu Volkswagen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018