šéfredaktorka našeho časopisu na premiéře Cullinan Series II: foto Žena v autě.cz

Superluxusní SUV od Rolls-Royce

11. 7. 2024

Značka, která je tradičně synonymem luxusu, představila v Karlových Varech své omlazené SUV. Rolls-Royce v modelu Cullinan Series II nabízí nejmodernější technologie a přepych na čtyřech kolech. Nahlédněte do superprémiového automobilu pro vyvolené.

DSC_4964-ve-velke-velikosti
Cullinan Series II: foto Rolls-Royce Motor Cars Prague

Vedle řady filmových premiér a společenských akcích debutoval minulý týden v Karlových Varech také nejnovější přírůstek značky Rolls-Royce.

Po šesti letech na trhu uvádí značka Rolls-Royce facelift svého esúvéčka s off-roadovými schopnostmi, modelu Cullinan.

Cullinan patří celosvětově k nejprodávanějšímu modelu Rolls-Royce.

Toto SUV oslovuje nové zákazníky do té míry, že nadpoloviční většinu majitelek a majitelů Cullinanu tvoří ti, kteří se značkou Rolls-Royce neměli dříve zkušenost.

Redakce magazínu Žena v autě.cz nechyběla na statické prezentaci modernizovaného modelu Cullinan Series II a verze Cullinan Series II Black Badge s jedinečnými černými detaily exteriéru a interiéru.

Čím tento model s cenovkou vyšší než garsonka v Praze ohromí?

IMG_4806-ve-velke-velikosti
šéfredaktorka našeho časopisu na premiéře Cullinan Series II: foto Žena v autě.cz

Usednout do Rolls-Royce asociuje pocit výlučnosti a vytváří dojem královského svezení.

Těžko říci, zda je to díky dokonalé jízdě na takzvaném létajícím koberci, nebo použití ušlechtilých materiálů a jejich špičkovému dílenskému zpracování či zda, je to soškou z nerezové oceli na kapotě, které se říká Spirit of Ecstasy.

Každopádně je vysoce reprezentativní SUV Rolls-Royce CULLINAN SERIES II mimořádný kus.

Novinka obsahuje promyšlené úpravy designu, které podtrhují individualitu svých majitelek a majitelů prostřednictvím programu Bespoke a také vylepšené technologie v podobě pokročilého digitálního rozhraní SPIRIT a privátní aplikaci Whispers.

DSC_5489-ve-velke-velikosti
Cullinan Series II: foto Rolls-Royce Motor Cars Prague

Výraznou evolucí v interiéru je skleněný panel po celé šířce palubní desky.

Přímo před spolujezdcem se nachází osvětlený panel s grafikou inspirovanou nočními mrakodrapy Cityscape se 7 000 elementy.

Pozornost upoutá vitrínka s hodinami a osvětlenou soškou Spirit of Ecstasy, samozřejmě opět z nerezové oceli.

Premiéru v modelu Cullinan Series II má dýha z jasanu, přírodního dřeva se jemným třpytem. Nové SUV od Rolls-Royce nově obsahuje dále vylepšenou řemeslnou techniku.

DSC_5234-ve-velke-velikosti
Cullinan Series II: foto Rolls-Royce Motor Cars Prague

Čalounění Duality Twill obsahuje 2,2 milionu stehů a nitě o délce až 17, 7 km.

Nové děrování kožených sedadel je inspirované mraky nad sídlem automobilky Rolls-Royce a je tvořené 107 000 perforacemi.

Výsadou verze Cullinan Series II Black Badge jsou na první pohled výrazné doplňky jako například černá maska či soška z tmavé oceli.

Při podrobnějším seznámení charakterizují model Cullinan Black Badge, už od uvedení v roce 2018, vzduchové pružiny pro zmírnění naklánění karoserie během jízdy.

DSC_4889-ve-velke-velikosti
Cullinan Series II: foto Rolls-Royce Motor Cars Prague

Obě dvě varianty pak mají pod kapotou stejně bijící srdce, a sice dvakrát přeplňovaný motor V12 o objemu 6,75 litru s výkonem 600 koní a točivým momentem 900 Nm.

Právě tato motorizace se stará o uhlazený styl jízdy na „létajícím koberci“.

V Karlových Varech představený facelift Cullinanu Series II a verze Cullinan Series II Black Badge dává tušit, že o něj bude zájem.

Nechali byste se zlákat omlazeným Cullinanem i vy? 🙂

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018