Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

SUV CITROËN C5 AIRCROSS

3. 2. 2022

SUV C5 Aircross zajel na facelift. Výsledkem je nový vzhled a také varianta s plug-in hybridním pohodem. Pohodlí interiéru, komfortní vlastnosti a variabilita zůstává. Příjemný charakter kabiny, který se opírá o zkušenosti Citroënu s vozy MPV, odlišuje tento model od konkurence.

CL-21.038.003_mensi
Zdroj: foto automobilky

Při pohledu zepředu představuje SUV C5 Aircross nový styl designu. Křivky jsou nahrazeny strukturovanějšími liniemi. Přední část má nový, vertikálnější a modernější vzhled. To posiluje dojem šířky a charakter impozantního a bezpečného vozu.

Zajímavý look je podpořen rovněž trojrozměrným světelným podpisem na zádi, novými 18″ koly s diamantovým výbrusem a novou elegantnější a výraznější nabídkou možností individualizace. V interiéru umocňuje reprezentativní charakter kabiny nový design 10″ dotykového displeje a středové konzoly.

SUV C5 Aircross nabízí odpružení Citroën Advanced Comfort®, nová sedadla Citroën Advanced Comfort®, bezkonkurenční prostor a modularitu a technologie asistenčních systémů řízení, jako je Highway Driver Assist, které z každé cesty udělají klidný a pozitivní zážitek. Pro ještě větší komfort řidiče a spolujezdce jsou přední sedadla rovněž vyhřívaná a vybavená masážní funkcí. 

V základní výbavě jsou sedadla potažena novou moderní strukturovanou látkou, u verze výbavy Shine nabízejí nový materiál Alcantara s měkkým povrchem a v nejvyšší výbavě perforovanou kůži.

CL-21.038.004_mensi
Zdroj: foto automobilky

Odpružení s tlumiči s progresivními hydraulickými dorazy® zlepšuje kvalitu filtrování nerovností vozovky. Nabízí cestujícím absolutní pohodlí navozující pocit jízdy jako na létajícím koberci.

SUV C5 Aircross, které nabízí jako jediné SUV v segmentu tři samostatná zadní sedadla, jež jsou sklopná a podélně posuvná s nastavením sklonu opěradla, poskytuje modularitu na úrovni segmentu MPV.

Objem zavazadlového prostoru je v tomto segmentu rekordní: 580–720 litrů u verze se spalovacím motorem a 460–600 litrů u plug-in hybridní verze.

Zvláštní pozornost byla věnována i akustické úpravě s možností využít akustická vrstvená přední okna, díky nimž se posádka ve voze cítí jako v bavlnce.

PLUG-IN HYBRID: MAXIMÁLNÍ ZÁŽITEK Z KOMFORTU

Nabídka plug-in hybridního motoru umocňuje pohodu na palubě díky výhodám jízdy v elektrickém režimu při každodenních cestách do 55 km a neomezenému dojezdu při dlouhých cestách díky benzínovému motoru.

Vůz dokáže jet tiše a bez vibrací rychlostí až 135 km/h v elektrickém režimu. S nulovými emisemi CO2 v elektrickém režimu nabízí volný přístup do městských zón a parkování zdarma.

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018