les milles: foto Form Factory

Testosteron je důležitý i pro nás ženy

14. 11. 2023

Testosteron, mužský pohlavní hormon, hraje zásadní roli v regeneraci, růstu svalů, energii a celkovém zdraví mužů i žen. Jeho hladina může být ovlivněna řadou faktorů, a jedním z nich je fyzická aktivita. Jde cvičením ovlivnit hladinu testosteronu v těle?

Testosteron je steroidní hormon produkovaný hlavně varlaty u mužů a v menší míře vaječníky u žen. Je zodpovědný za vývoj mužských pohlavních znaků, ale hraje také důležitou roli v udržení svalové hmoty, energie a kognitivních funkcí.

Existuje několik způsobů, jak cvičením ovlivnit hladinu testosteronu. Budování svalů podporuje dlouhodobě vyšší produkci testosteronu, což pozitivně ovlivňuje metabolismus a sílu. Také aerobní zvyšuje hladinu testosteronu.

Beautiful plus size girl training in gym. Concept of body positi
Foto Form Factory

Proto vyzkoušejte některou z lekcí ve Form Factory, které jsou zaměřené nejen na budování svalové hmoty, ale také na snížení hladiny tělesného tuku.

V neposlední řadě je důležitým faktorem také kvalitní spánek, zdravá strava bohatá na bílkoviny, tuky a vitamíny, snížení stresu a, v případě potřeby, konzultace s lékařem pro vyřešení problémů s hladinou testosteronu.

Cvičením lze ovlivnit hladinu testosteronu v těle. Pravidelná fyzická aktivita, zdravá strava a životní stylové změny mohou pomoci udržet tento hormon na zdravé úrovni. Je však důležité si uvědomit, že individuální reakce mohou být různé, a proto by měl být vždy brán v potaz celkový zdravotní stav a individuální potřeby.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018