Auto mého srdce 2024: koláž Žena v autě.cz

TOP 6 nejlepších aut podle Češek

9. 2. 2024

Velké překvapení přichystalo 1. kolo hlasování odborné poroty o nejlepší auto roku z pohledu žen – ankety AUTO MÉHO SRDCE 2024. Porota složená z 12 zkušených novinářek a osobností totiž namísto plánovaných pěti finalistů poslala do 2. kola hlasování rovnou šest aut. Poprvé za pět let konání ankety se do užšího výběru dostaly výhradně SUV vozy.

1_porotkyne24
Porotkyně Auto mého srdce 2024: koláž Žena v autě.cz

Anketu AUTO MÉHO SRDCE 2024 letos skutečně opanovaly menší či velké SUV vozy. Ukázalo se, že důležitým kritériem při hlasování odborné poroty o postupu do druhého kola byly inovativní technologie nebo použití recyklovaných materiálů.

Do užšího výběru porotkyně vybraly tyto modely:

BMW X2

Nová generace modelu BMW X2 zastupuje segment prémiových menších SUV. BMW X2 je dostupné jak se spalovacími motory, tak jako plug-in hybrid nebo čistě elektrický vůz. Nová maska chladiče s osvětlením BMW Iconic Glow, interiér s prohnutou obrazovkou a asistenční systém zaujaly porotkyně natolik, že BMW X2 poslala nadpoloviční většina hlasů do užšího výběru.

KIA_EV9-GTLine: foto KIA
KIA_EV9-GTLine: foto KIA

KIA EV9

Do 2. kola hlasování odborné poroty se letos dostalo také první elektrické SUV automobilky Kia. Rodinné SUV se třemi řadami sedadel KIA EV9 vyniká špičkovými technologiemi na palubě, použitím recyklovaných materiálů, dojezdem 563 kilometrů na jedno nabití, schopností obousměrného a také rychlého dobíjení (KIA EV9 dobíjí spotřebiče a v nabíječce prodlužuje během 15 minut dojezd až o 250 km).

MG ZS

Porotkyně letos poslaly do 2. kola ankety model, který je vůbec nejdostupnějším autem v nominacích letošní ankety. MG ZS s benzinovým motorem startuje na 399 940 Kč a láká tak zajímavým poměrem cena/výkon u menšího SUV s moderními technologiemi. MG ZS je jedním ze dvou finalistů, jehož cena začíná pod půl milionem korun.

RANGE ROVER VELAR

Range Rover Velar je zástupcem prémiového segmentu SUV s hybridním pohonem. Porotkyně oceňovaly vzhled a chytré technologie. Nejnovější funkce pro zvýšení komfortu, a plně propojený informační a zábavní systém nebo bezpečnostní asistenční systémy byly nejčastějším důvodem, které porota uváděla pro postup Velara do 2. kola.

86_Skoda_Kamiq_Monte_Carlo ve velké velikosti
Škoda KamiQ: foto ŠKODA

ŠKODA KAMIQ

ŠKODA Kamiq je jedním ze dvou nejdostupnějších modelů v letošní anketě. Modernizovaný Kamiq zaujal porotkyně výraznějším designem s použitím udržitelných materiálů, úspornějšími motory a řadou bezpečnostních asistentů, jako například asistent udržování jízdního pruhu nebo ochrana chodců, které jsou dostupné už od základného stupně výbavy.

VOLVO EX30

Volvo EX30 je druhým z finalistů, který získal nadpoloviční většinu hlasů odborné poroty ankety Auto mého srdce už v 1. kole. Toto malé elektrické SUV s deklarovaným dojezdem 474 km na jedno nabití udělalo na porotkyně dojem svým designem a recyklovanými materiály a technologiemi včetně nového typu airbagu.

IMG_0274-ve-velke-velikosti
Organizátorka ankety Sabina Kvášová

„I přestože porotkyně letos preferovaly exkluzivně modely ze segmentu SUV, jsem ráda, že v anketě máme nejen zástupce prémiových značek, ale také dostupnější modely, jejichž cena startuje pod půl milionem korun. Takových aut je na trhu stále méně,“ komentuje výsledky hlasování 1. kola organizátorka ankety a šéfredaktorka magazínu Žena v autě.cz Sabina Kvášová.

Odborná porota nyní v 2. kole auta během testovacích jízd bude šestici finalistů hodnotit podle 7 kritérií (praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem). Vůz, který dostane od poroty nejvíce bodů, bude slavnostně vyhlášen 5. dubna 2024 v rámci doprovodného programu na největším veletrhu kosmetiky v ČR FOR BEAUTY, v PVA EXPO Letňany.

Partnerem ankety jsou Platforma VIZE 0, pojišťovna Kooperativa a značky Max Factor, Sally Hansen a Adidas.

Zapojit se může i veřejnost v rámci přidružené ankety Dámská autovolenka. Stačí se seznámit s nominovanými modely, vybrat favorita a odeslat svůj hlas. 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018