Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Toyota připraví auto na léto

25. 4. 2021

Přezutí pneumatik je na jaře samozřejmostí, ale vyplatí se také například důkladné vyčištění klimatizačního systému. V jakémkoli servisu Toyota jen za 300 Kč vyčistí ventilační a topné cesty vozu. Auto je pak dokonale připraveno na letní cesty…

20190716_TOYOTA_POCESKU_PRACHATICE_JIH_CZ_LQ_0039
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Součástí této služby je také kontrola celého vozidla. Po zimě je totiž potřeba ověřit stav akumulátoru, případně doplnit motorový olej a brzdovou kapalinu. V servisu také zkontrolují stav a těsnost chladicí soustavy a stavu řemene vodního čerpadla, prověří funkci ostřikovačů, případně je seřídí a doplní kapalinu. Zkontrolují osvětlení a také stav pneumatik včetně rezervy. Zákazník tak může vyrazit na své letní cesty zcela bez starostí.

Zvlášť pokud používáte klimatizaci, je velmi důležitá prevence, kterou předejdete nepříjemnostem v letních měsících, kdy potřebujete plný výkon chladicího média. Během roku může ze systému uniknout zhruba 5 až 10 % chladicího média, čímž se snižuje výkon a účinnost klimatizace. Chladicí médium také přirozeně absorbuje nežádoucí vlhkost ze systému, která může způsobit poškození zařízení nebo jeho poruchu. Malé množství oleje zajišťuje mazání kompresoru klimatizace a konzervaci všech těsnicích spojů. Případná oprava v důsledku nízkého množství chladicího média nebo jeho špatné kvality je pak velmi nákladná.

20190620_TOYOTA_POCESKU_KARLIN_ESKA_PRAGUE_CZ_LQ_0037
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Celková regenerace chladicího média přitom vyjde u Toyoty na 600 Kč a zahrnuje odsátí chladicího média z klimatizačního systému, regeneraci odstraněním mechanických nečistot a vlhkosti, vakuování chladicího okruhu, odstranění vlhkosti v chladicím okruhu, zpětné naplnění chladiva a oleje a finální kontrolu těsnosti systému a funkčnosti klimatizace.

Dokonale čistý vzduch z klimatizace zajistí také nový kabinový filtr. Toyota je nabízí se slevou 20 %, takže standardní pylový a prachový filtr vyjde na 389 Kč, aktivní uhlíkový filtr, který zachytí ještě o 25 % nečistot více, stojí 599 Kč.

Pokud se navíc vydáte s vozem Toyota starším tří let na předepsanou servisní údržbu, získáte zdarma na 12 měsíců asistenční službu Toyota Eurocare, kterou můžete využít v případě poruchy, nehody, defektu pneumatiky, ale i ztráty klíčů nebo krádeže vozu.

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018