Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Toyota Yaris Cross Adventure

19. 4. 2021

Nová Toyota Yaris Cross se představuje novou výbavovou linii Adventure určenou pro cesty za hranice města a na venkov. K dostání bude v druhé polovině roku také s prémiovou výbavou Premiere Edition.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

‚Premiere Edition‘ je vrcholnou verzí výbavové linie Adventure s exkluzivním koženým čalouněním sedadel a specifickými 18“ koly z lehkých slitin s broušenými povrchy. Uvedený stupeň výbavy bude standardně zahrnovat i elektrické otevírání výklopné zádě se senzorem mávnutí nohou, head-up displej a volitelné dvoubarevné provedení. Limitovaná série Premiere Edition se bude nabízet po dobu prvních 12 měsíců od uvedení na trh.

Yaris Cross od středního stupně výbavy s pakety používá výhradně LED světla, vzadu navíc se sekvenční aktivací ukazatelů směru; standardem jsou i robustní nástavce prahů a lemování kolem podběhů kol. Na bočních výliscích se objevuje označení Yaris Cross v provedení ‚stříbrná‘ nebo ‚hřejivá zlatá‘ (v závislosti na barvě laku vozidla).

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Inteligentní pohon všech kol

Yaris Cross jako jediné kompaktní SUV s hybridním pohonem nabídne inteligentní systém pohonu všech kol (AWD-i), jenž zvyšuje bezpečnost cestování tím, že v závislosti na jízdních podmínkách automaticky přepíná mezi pohonem samotných předních kol a pohonem všech kol. Standardní součástí systému pohonu AWD-i jsou dále manuálně nastavitelné režimy ‚Trail‘ a ‚Snow‘ ke zvýšení stability vozidla za náročnějších jízdních podmínek.

Elektrický inteligentní systém pohonu všech kol (AWD-i) se chlubí kompaktními rozměry a nízkou hmotností, a nemá tudíž negativní dopad na rekordně nízkou spotřebu paliva Toyoty Yaris Cross, které propůjčuje lepší záběrové schopnosti při zdolávání nerovných a kluzkých povrchů.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Systém Toyota Smart Connect

Yaris Cross se systémem Toyota Smart Connect nabízí zákazníkům bezproblémovou konektivitu mobilních zařízení bez použití kabelů. Navigace v podobě 9″ displeje multimédií s jemnou grafikou podporuje online aktualizace map prostřednictvím cloudu, dopravní informace v reálném čase a informace o událostech na cestě, jakožto i vyhledávání bodů zájmu online. Majitelé Yarisu Cross si pomocí mobilní aplikace MyT mohou odeslat předem naplánované trasy a nastavit palubní klimatizaci ještě před samotným nástupem do vozidla; na dálku je též možné vozidlo zamykat a odemykat.

Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Pokročilý parkovací asistent Toyota Teammate

Pokročilý parkovací asistent Toyota Teammate přináší ještě vyšší bezpečnost a pohodlí v rušném městském prostředí, kde navede vůz na parkovací místo pomocí intuitivního ovládání na jemném displeji multimediální soustavy. Propracovaná funkce poloautonomního parkování zajišťuje hladké zaparkování vozu se snazším manévrováním díky 360° panoramatické kameře, kdy systém vůz bezpečně navede do cílového místa, aniž by se řidič dotknul volantu, akceleračního pedálu či brzdy. Technologie poloautonomního parkování kromě 360° panoramatické kamery standardně zahrnuje systém sledování slepého úhlu, systém monitorování provozu za vozidlem s automatickým brzděním a inteligentní senzory s automatickým brzděním, které ještě zvyšují bezpečnost a pohodlí v rušném městském provozu.

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018