Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Toyota Yaris s bezpečnými airbagy

22. 12. 2020

Nová Toyota Yaris získala za vývoj a instalaci centrálních airbagů prestižní ocenění SAFETYBEST 2020. Yaris je totiž prvním modelem evropské třídy malých vozů s tímto prvkem výbavy. Rozhodla o tom porota organizace AUTOBEST, složená ze 31 zástupců předních evropských motoristických magazínů.

Yaris_Mte_2020__Dynamics-4_33
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Při návrhu a vývoji nové Toyoty Yaris, postavené na nové podvozkové platformě GA-B, se uplatnily všechny nejnovější bezpečnostní opatření včetně velmi robustní a pevné struktury karoserie ve prospěch co nejlepší ochrany posádky.

Vůz je prvním modelem značky Toyota, který bude centrálními airbagy SRS vybaven. Tyto airbagy, tvořící součást standardní výbavy, se aktivují v případě bočního nárazu a pomáhají zamezit vzájemnému střetu osob na předních sedadlech.

Yaris_Mte_2020__Dynamics-11_2
Zdroj: fotobanka automobilky Toyota

Nový Yaris je současně již od základní verze vybaven nejmodernější verzí systému Toyota Safety Sense, a dokonce je prvním modelem značky Toyota, v němž se objeví nejvyspělejší varianta tohoto systému.

Kromě dosavadních funkcí (předkolizní bezpečnostní systém PCS s funkcí rozpoznávání chodců a cyklistů při jízdách ve městě, upozornění na opuštění jízdního pruhu LDA, radarový adaptivní tempomat ACC vč. asistenta pro udržení v jízdním pruhu) je nový Yaris vybaven i vyspělými systémy na podporu řízení, jako jsou nouzový asistent řízení a asistent pro odbočování na křižovatkách (první model značky Toyota s tímto prvkem výbavy).

Nový Yaris se současně probojoval mezi finalisty soutěže AUTOBEST 2021 – Nejlepší koupě mezi evropskými vozy.

Sdílet článek:

Více na webu Toyota

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018