Zdroj: archiv webu

Úspěšná Bezpečná školka pokračuje i letos

4. 4. 2017

Projekt Bezpečná školka, kterou pořádá již desátým rokem společnost Good Year, šíří mezi předškoláčky povědomí o pravidlech chování v dopravě, školí učitele mateřských škol o dopravní výchově pro předškolní děti a vybavuje mateřské školy reflexními vestičkami a doplňky. 

Za dobu existence se do projektu Bezpečná školka zapojilo přes 2 tisíce českých a slovenských mateřských škol. Školky získaly přes 60 tisíc reflexních vest pro děti i dospělé, které využívají při pohybu na komunikacích. Jednou z aktivit Bezpečné školky jsou dopravně-bezpečnostní akce pro veřejnost. Děti, pedagogové i široká veřejnost se mohli v posledních letech dozvědět důležité informace o bezpečnosti v dopravě. Na akcích se rozdávaly reflexní přívěsky a náramky, které významným způsobem zvyšují viditelnost a tím pádem bezpečnost chodců a cyklistů v silničním provozu.

Další součástí projektu je pořádání fotografických a vědomostních soutěží na facebookové stránce zaměřené na rodiče s dětmi nebo vyhlašování pravidelných tvořivých soutěží pro mateřské školy o výukové materiály zaměřené na dopravní výchovu, užitečné reflexní doplňky, pomůcky a knihy pro nejmenší, které společnost Goodyear také sponzoruje. V současné době probíhá v rámci projektu soutěž, ve které dokonce samy děti analyzují dopravní situaci v okolí své školky a posílají návrhy, jak zvýšit bezpečnost v jejich sousedství.

Chcete-li zjistit, zda je vaše školka již registrována,použijete tento odkaz.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018