Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Už jste viděl/a nového KODIAQa?

13. 4. 2021

ŠKODA dnes představuje omlazenou podobu svého úspěšného SUV. KODIAQ se dočkal designové a technické modernizace. V červenci bude uveden nový look také dynamičtějšího KODIAQu SPORTLINE, luxusnější výbavy L&K a sportovní varianty KODIAQ RS. Podívejte se, jak modernizovaný KODIAQ vypadá.

Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Nová příď a Matrix-LED přední světlomety

Oficiální silueta modernizovaného vozu ŠKODA KODIAQ nabízí pohled na ještě výraznější příď vozu s přepracovanou maskou. Poprvé KODIAQ nabízí inovativní Matrix-LED přední světlomety. Viditelné jsou užší přední světlomety i ostře vykreslené zadní svítilny s krystalickými strukturami ve tvaru písmene C, který je pro značku ŠKODA typický.

Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Nová úroveň interiéru, poprvé v nabídce na přání Top ergonomická přední sedadla

Nové dekorační lišty, nové kontrastní prošívání a ambientní LED osvětlení s rozšířenými funkcemi posouvají interiér vozu KODIAQ na novou úroveň. Poprvé KODIAQ nabízí elektricky nastavitelná Top ergonomická přední sedadla s potahem z perforované kůže, ventilací a masážní funkcí, která jsou součástí komfort paketu Top. Pro výbavový stupeň Style jsou na přání dostupná ekologická sedadla s kvalitními potahy z veganských, recyklovaných materiálů.

Na přání je dostupný sound systém CANTON, který nově nabízí centrální reproduktor zabudovaný v přístrojové desce, subwoofer umístěný v zavazadlovém prostoru a dalších deset namísto dosavadních osmi reproduktorů.

Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

Virtuální kokpit, rozšířená verze proaktivní ochrany cestujících

Virtuální kokpit s displejem o velikosti 10,25″ a čtyřmi režimy zobrazení je součástí standardní výbavy od výbavového stupně Style. Dodatečný režim zobrazení Sport je k dispozici pro modely KODIAQ RS a KODIAQ SPORTLINE.

Paletu asistenčních systémů doplňuje také rozšířená verze proaktivní ochrany cestujících. Díky dodatečným radarovým senzorům na zádi dokáže nová verze také reagovat, pokud vozidlu hrozí náraz zezadu.

Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

KODIAQ RS má nový benzinový motor

Sportovní vrcholný model KODIAQ RS má kromě vylepšeného vzhledu také nový, výkonnější motor TSI s výkonem 180 kW (245 k). Je tak o 4 kW (5 k) výkonnější než předchozí naftový motor a zároveň lehčí o více než 60 kg. Společně s novou sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG, která je lehčí o 5,2 kg, se výkon agregátu znovu zlepšil. Do nové generace Evo koncernu Volkswagen patří také benzinové motory 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a 2,0 TSI o výkonu 140 kW (190 k), stejně jako naftové motory 2,0 TDI o výkonu 110 kW (150 k) a 147 kW (200 k).

Zdroj: fotobanka automobilky Škoda
Zdroj: fotobanka automobilky Škoda

KODIAQ vyniká především velkorysou nabídkou prostoru díky celkové délce 4,7 m. Díky na přání dostupné třetí řadě sedadel, kterou lze sklopit, nabízí KODIAQ místo až pro sedm cestujících. Po sklopení zadních sedadel činí objem zavazadlového prostoru 2 065 l.

Sdílet článek:

Více na webu Škoda Auto

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018