foto PRE

V ČR přibývají elektromobily a nabíječky

19. 8. 2022

Infrastruktura pro řidiče elektromobilů v Česku roste. V republice je nyní registrováno 12 183 čistých elektromobilů. Například Pražská energetika má nyní ve své síti PREpoint v provozu již 400 veřejných dobíjecích stanic. U nich se může najednou dobíjet přes 800 elektromobilů. Dobrou zprávu také je, že nabíječky přibývají také u samotných čerpacích stanic.

OMV a PRE hlásí otevření rychlodobíjecí stanice PREpoint již na 40. čerpací stanici OMV na odpočívce Mikulášov (95. kilometr dálnice D1) ve směru z Prahy do Brna. Majitelé elektromobilů tak mohou dobíjet svá auta už skoro na třetině z celkového počtu 140 čerpacích stanic OMV v České republice.

Veřejné dobíjecí stanice PREpoint umožňují využít 50 nebo 75 kW. Výkon na některých z nich bude možné dle poptávky a vytíženosti v budoucnu zvýšit až na 150 kW. Díky umístění jednotek přímo u čerpacích stanic mohou řidiči během nabíjení využít zázemí OMV k osvěžení a občerstvení.

20220725_131245

Do všech dobíječek v síti PREpoint je navíc dodávána stoprocentně zelená energie pocházející z obnovitelných zdrojů. Platba za dobití elektromobilu je možná čipem, případně přes QR kód a platební bránu. K dobíjení je možné využít i čipy smluvních roamingových partnerů.

Pro uživatelsky příjemnou obsluhu dobíjecích stanic má Pražská energetika také moderní mobilní aplikaci PREcharge. Její velkou výhodou je možnost vyhledávání dobíjecích stanic PREpoint na aktualizované mapě s detailními informacemi o každé stanici včetně jejího výkonu a aktuální dostupnosti.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018