foto Ford ČR

Víkend s Fordem pro mladé řidičky

18. 9. 2023

Už počtvrté startuje v Česku akce pro mladé začínající řidiče s názvem Ford – Driving Skills for Life. Studenti středních a vysokých škol ve věku od 18 do 24 si budou moci o víkendu 30. září–1. října v areálu letňanského výstaviště bezplatně otestovat své řidičské schopnosti a zdokonalit se v nich.

Ford-DSFL_3
foto Ford ČR

Program Ford Driving Skills for Life slaví v Evropě již své 10. výročí. Do této chvíle prošlo kurzem více než 50 000 mladých řidičů. Ford chce prostřednictvím tohoto programu lépe připravit začínající účastníky silničního provozu na reálné dopravní situace. Naučit je, jak úspěšně zvládat nejčastější krizové scénáře za volantem.

„Dopravní nehody mladých řidičů patří mezi nejčastější příčiny smrti mladistvých osob ve věku od 15 do 24 let, přičemž ve většině případů jde o nepřiměřenou rychlost, ztrátu kontroly nad vozidlem nebo nepozornost. Takové nehody většinou končí smrtí a zhruba 81 % z toho bývají mladí muži. My bychom rádi tuto statistiku změnili, a proto jsme se rozhodli program Ford Driving Skills for Life každý rok přivádět také do Česka a pomoci tak zlepšit situaci na tuzemských silnicích,” říká Petr Burián, tiskový mluvčí společnosti Ford v České republice.

Ford-DSFL_1
foto Ford ČR

Praktická cvičení a faktory nejčastěji ovlivňující dopravní nehody

Kurz se dlouhodobě zaměřuje na nejčastější kritické faktory ovlivňující dopravní nehody na silnicích: ovládání vozidla, rozpoznávání nebezpečí, rychlost, zvládání prostoru, rozptýlení a zhoršenou schopnost řídit.

Ford-DSFL_4
foto Ford ČR

Účastníci akce mají možnost vyzkoušet si různé krizové situace, s nimiž se za volantem mohou setkat. Jednou z nich je například lekce ovládání vozidla při přetáčivém smyku, kdy je testovací vůz vybaven speciálními plastovými návleky na zadních kolech, které simulují ztrátu přilnavosti.

Dalším cvičením, jež velmi dobře prověřuje schopnosti řidičů, je testování reakční doby. V tomto případě se jedná o aktivitu, v níž účastníci poznávají, jak dlouhá je brzdná vzdálenost jejich vozu a kolik vteřin trvá, než zareagují.

Třetí praktické cvičení testuje vliv nedostatečné pozornosti věnované řízení (rizika používání mobilního telefonu za jízdy) a stav po požití návykových látek prostřednictvím speciálních brýlí, které simulují opilost a účinky marihuany.

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018