Volvo a jezdectví: foto Volvo

Volvo má ke koňům ještě blíž

27. 12. 2022

Automobilka Volvo Cars dlouhodobě podporuje sporty, které mají určitý přesah – nejen vztah k přírodě, ale také k tradici a k hodnotám, jako jsou úsilí, odhodlání a týmová práce. Nyní Volvo do své stáje přibírá „nového koně“. Zahajuje totiž spolupráci s Českou jezdeckou federací. 

Vedle zmíněného vztahu k tradici a přírodě jsou pro vozy Volvo typické prvotřídní bezpečnost, jízdní komfort, prostor a výkon. Tedy kvality, které zejména u nejoblíbenějších modelů SUV jistě ocení také ctitelé jezdeckých sportů. 

Ambasadorem značky Volvo se stal český military jezdec, olympionik Miloslav Příhoda. Také u něj do osudu zasáhla tradice. Pochází z rodiny „koňáků“ a ježdění se věnuje od útlého věku. Konkrétně jedné z nejnáročnějších jezdeckých disciplíny, soutěži všestranné způsobilosti (military), která zahrnuje drezúru, cross country a parkur. 

Volvo a M. Prihoda: foto Volvo
Volvo a M. Prihoda: foto Volvo

Miloslav Příhoda je osminásobným mistrem České republiky ve všech kategoriích, šestkrát se účastnil mistrovství Evropy a Česko reprezentoval i na OH v Tokiu. Jeho spolehlivým parťákem je holandský teplokrevník Ferreolus lat. 

Společnost Volvo Car Czech Republic chce svým nově uzavřeným partnerstvím podpořit tradici českého jezdeckého sportu, která vychází také z historie chovu koní v našich zemích. Současně by rádo přispělo k rostoucí popularitě těchto sportovních disciplín, které se stejně jako automobily neobjedou bez toho nejdůležitějšího: koňských sil.

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018