Zdroj: archiv webu

Vyzkoušeli jsme Start Driving

20. 10. 2021

Již druhým rokem probíhá pod názvem Start Driving projekt Asociace autoškol ČR a jejich partnerů na následné vzdělávání mladých řidičů do 24 let. Den plný zajímavých informací a hlavně praktických nácviků krizových situací byl otevřen tentokrát novinářům a rodičům. Na příbramském polygonu jsme proto nemohli chybět.

Foto: archiv webu

Dopravní psycholog, tým dopravních policistů s technikou, hasiči či teorie bezpečné jízdy. Dopoledne s množstvím zajímavých a praktických informací doslova utíkalo jako voda, když jsme v malých týmech procházeli jednotlivá stanoviště. Jediné co jsme oproti běžným účastníkům nezažili byly praktické evaluační jízdy v silničním provozu s učiteli autoškol.

O předěl mezi dopoledním a odpoledním programem se postarala ukázka příbramských hasičů, kteří předvedli zásah u dopravní nehody. Zakleslého zraněného řidiče bylo nezbytné z vozu doslova vystříhat. Vidět potřebnou techniku a souhru celého záchranného týmu je na jednu stranu fascinující, ale na druhou celá akce působí dosti preventivně. Nikdo z přihlížejících by se do obdobné situace nechtěl dostat.

Prohlubování dovedností pokračovalo odpoledním praktickým blokem. Hlavní lektor polygonu Jan Faktor pojal přípravu na reálné nácviky precizně, ale také s notnou dávkou humoru a odlehčení.

Foto: archiv webu

Málokdo by se poté krizové brždění v různých rychlostech do úplného zastavení či jízdy mokrou zatáčkou bál. Nejpřínosnější je, že si účástníci vyzkouší reakce a chování svého vozu, kterým běžně jezdí.

Start Driving je inspirován obdobným modelem vzdělávání v sousedním Rakousku a zdokonalený druhý ročník si nyní získává své pevné místo ve vzdělávacím systému mladých i u nás”, zhodnotil projekt Aleš Hořčička, předseda zaštitující Asociace autoškol ČR.

Foto: archiv webu

Neopomenul zmínit a poděkovat Asociací center bezpečných jízd i dalším partnerům bez nichž by projekt nebyl a nemohl by být zdarma. Jak se shodli všichni přítomní jsou projekty jako tento velmi důležité a pro další rozvoj podstatné. Je totiž dobré si uvědomit, že zavěrečnou zkouškou v autoškole se uchazeč nestává zkušeným řidičem, ale je teprve na začátku svého působení za volantem.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018