Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Zbrusu nové SUV Kia Sportage

10. 9. 2021

Kia odhalila evropské provedení modelu Sportage, jehož propracovaná konstrukce má ambice nastolit nová měřítka v evropském segmentu SUV. Spojuje elegantní a současně atletické moderní ztvárnění exteriéru s nejmodernějším luxusním interiérem, který zaujme širokým integrovaným displejem se zakřiveným povrchem, zprostředkujícím ty nejnovější technologie v oblasti konektivity. Uvedení na český trh je naplánováno na začátek roku 2022.

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Evropské provedení Sportage je postaveno na nové architektuře a těží z výhod špičkového konstrukčního programu, jehož výsledkem je mj. optimální rozvor a ideální rozměry i proporce pro evropské cesty. Výsledkem pečlivého přístupu je SUV dokonale naplňující požadavky evropských majitelů s poukazem na každodenní praktičnost a využitelnost. Progresivní přizpůsobení karoserie na míru zákazníkům se rovněž odrazilo (ve srovnání s předchůdcem) v podstatném nárůstu prostoru pro zavazadla i v oblasti hlavy a nohou vč. největší nabídky místa pro nohy zadních pasažérů v dané třídě.

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Schopnosti evropského provedení Sportage navíc vylepšují nejmodernější hybridní pohony, napomáhající zásadním způsobem snížit emise i spotřebu paliva. Další premiérou evropské Sportage je vyspělý plug-in hybridní model (PHEV), dovolující zcela bezemisní cestování čistě na elektřinu v rámci každodenního dojíždění do práce nebo při zajišťování všedních nákupů. K dispozici jsou i nejmodernější spalovací motory (benzínové a naftové) s nízkými emisemi a v různých výkonových variantách s cílem zajistit kompletní pokrytí pestrého evropského trhu.

Zdroj: fotobanka automobilky Kia

Pro požitek z dynamické jízdy a atraktivní jízdní schopnosti pro evropské cesty se v nové Sportage poprvé představuje hned několik mimořádně pokrokových technologických novinek. Nová generace elektronicky řízeného systému odpružení (ESC) díky plynulé regulaci tlumičů v reálném čase zprostředkuje optimální pohodlí a špičkovou úroveň bezpečnosti za všech situací. Systém Terrain Mode dodává nové Sportage mimořádné jízdní schopnosti za náročnějších podmínek (např. sníh, bahno a písek), a dovoluje tak majiteli vozu provozovat i řadu dobrodružnějších volnočasových aktivit.

Nová Sportage krom toho razí cestu na poli bezpečnosti, kde ruku v ruce s dobrou pasivní bezpečností nabízí řadu high-tech systémů aktivní bezpečnosti „DriveWise“ – včetně světově proslulé sestavy vyspělých systémů Kia na podporu řízení (ADAS).

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018