Zdroj: archiv webu

Žena je vždy nebezpečná!

8. 7. 2016

Žena v provozu je nebezpečná! Jsem si tím jist. Žena je vždy, a bez výjimky, rizikovým faktorem na našich silnicích. Ptáte se proč? Protože žena je nebezpečná nám mužům. Vůbec ne, proto, že neumí řídit nebo nezná pravidla. Žena buď umí řídit, pak ji muž bezmezně obdivuje, protože ovládá něco, co je pouze jeho doménou, nebo žena řídit neumí, a pak je to jasné, prostě je nebezpečná všem okolo. A to není jediné riziko, kterým ženy v provozu jsou.

muz za volantem
Foto: archiv webu

Žena způsobí nehodu leckdy, aniž na ní má vůbec nějaký podíl. Taková krásná žena čekající u přechodu pro chodce, ladně jdoucí po chodníku nebo šlapající po krajnici na kole, to je pro muže často horší než orosený půllitr piva před jízdou. Prostě my muži se v takových chvílích zapomeneme asi jako dítě, jemuž utekl balón do silnice, a přestaneme vnímat, co se děje okolo nás. A to nemluvím o situacích, kdy se se ženou dostaneme do konfliktu, ať už přímo v autě nebo po telefonu. Dokáže nás svojí ženskou logikou rozpálit do běla. To pak máme nervy, jak se říká v kýblu, hlavu na špalku a mozek úplně někde jinde než bychom potřebovali, tedy na silnici před námi. Žena bývá zpravidla v takových chvílích pro nás muže nepochopitelně a obdivuhodně nad věcí. I to by mohlo vysvětlovat, proč ženy bourají daleko méně než muži…

Ano, je to tak! Statistiky jednoznačně a bez jakékoliv diskuse potvrzují, že ženy bourají daleko méně, a když, tak to odnesou ve většině případů jen plechy. Ženy zaviní ve srovnání s muži o polovinu méně nehod, jejichž následky jsou navíc výrazně nižší. Ano, muži řídí častěji, najezdí více kilometrů, a tak dále. Ale nevymlouvejme se! Ženy prostě řídí bezpečněji. Přístup muže a ženy k řízení je zcela odlišný. Pro muže je auto často symbolem jeho úspěchu. Auto, čím dražší, větší, rychlejší, je dopingem jeho sebevědomí. Odpustím si laciné vtipy na toto téma, stejně jako vtipy o blondýnách za volantem, ale ony bez nadsázky vystihují rozdíl v přístupu obou pohlaví. Právě ten hraje neoddiskutovatelnou roli v našem vnímání všeho, tedy i toho, co se děje na silnicích a okolo nich.

ridicka
Foto: archiv webu

Stejně jako se žena ráda dívá na muže ohánějícího se v kuchyni, muž se rád dívá na ženu prakticky v jakékoliv situaci. Jenže, žena zahleděná do muže v kuchyni, doma maximálně něco rozbije nebo se jí něco nepovede, zahleděný a zasněný muž za volantem, to je potencionální strůjce daleko většího neštěstí. A tak můžeme pokračovat. Při koupi nového auta muže zajímá, kolik to jede, kolik to žere a kolik to má koní, ženu kolik to bude stát, kolik do toho naloží a jakou to bude mít barvu. Tak to prostě je. Žena je praktická, muž snílek. Muž musí v autě dobře vypadat, ženu zajímá bezpečí. Samozřejmě, že se na obou stranách najdou výjimky, ty ovšem potvrzují pravidlo. Rozdílný přístup je i v užívání té plechové věci. Pro muže je to člen rodiny, opečovávaný, často více než žena sama. Při jakémkoliv škrábnutí v laku auta, krvácí muž sám. Pro ženu je auto spotřební věc, která nezaslouží více péče než sem tam dolít benzín nebo naftu, aby jí dovezlo, kam potřebuje, a nějaká odřenina je maximálně důkazem, že dokázala zaparkovat tam, kam by si muž ani netroufl. A pokud jde o dopravní předpisy, i tam je to jiné.

deti
Foto: archiv webu

Pro muže jsou předpisy od toho, aby se překračovaly, pro ženu, pakliže uzná, že mají smysl, jsou jasně dané a neměnné. Jsou-li pro ni nesmyslné, vyloží si je po svém. Muž klidně nažene dítě s partou jeho kamarádů do auta, které pamatuje minulé tisíciletí, aby je odvezl na fotbalový zápas, a nad nějakým sedačkami mávne rukou se slovy, že jedou jen kousek. Žena v takovou chvíli během okamžiku dokáže vykouzlit potřebný bezpečný mikrobus s usmívajícím se řidičem a nikomu jinému děti nesvěří. Muž nikdy nebude řešit, které sedadlo je pro jeho potomka nejbezpečnější, protože on je tak skvělý řidič, že bourat se prostě nebude. Žena stráví hledáním této informace dlouhé hodiny na internetu, protože dokud nebude její dítě sedět na nejbezpečnějším místě, nikam se nepojede. Ostatně, i na tomto webu jsou články o bezpečnosti dětí těmi nejčetnějšími. Zatímco muži přistupují k otázkám bezpečnosti velmi pragmaticky, ženy dokáží ve své představivosti vymyslet nejrůznější situace, kdy jde o bezpečnost jejich dětí i jejich blízkých, a chtějí na ně znát odpověď. A uznejte, že žena, která nedostane odpověď na svoji otázku, ať je jakkoliv z našeho mužského pohledu nesmyslná, je nebezpečná… .-)

A proto jsme rádi, že dostáváme a budeme dostávat prostor na Vaše otázky „Ženám v autě“, a nejen jim, přinášet odpovědi. Protože bez žen a jejich vnímání světa si nejen náš život, ale ani naše silnice nedokážeme představit….

Váš Martin Farář, BESIP

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018