foto Ford Europe

Žena jede s Fordem kolem světa

12. 10. 2023

Nejmladší žena, která navštívila všechny země světa, Lexie Alfordová vyráží na další expedici v novém elektrickém Fordu Explorer. V tomto elektromobilu ji čeká více než 30 zemí na 6 kontinentech.

Ford_CATG_AlohaWanderwell_1-ve-velke-velikosti
Aloha: foto Ford Europe

Její cesta symbolizuje stejného ducha odvahy a sebevědomí, jako projevila Aloha Wanderwell, když před sto lety jako první žena objela svět automobilem.

Aloha použila pro svou cestu vůz Ford poháněný zážehovým motorem. Tehdy čelila mnoha překážkám, které vyžadovaly neobvyklá řešení.

Například tahání vozu voly přes bahnité pláně, písek a řeky v Indii nebo pomoc lidí v Číně, kteří táhli vůz míle daleko, protože občanská válka znemožnila nákup paliva.

2023_FORD_CATG_40-ve-velke-velikosti

Stejně jako Aloha využije i Lexie při svém pokusu automobil značky Ford. Elektrický Ford Explorer. Vyrazí z hotelu Le Hotel Royal v Nice (stejného místa, odkud svou cestu zahájila Aloha).

Jde o předprodukční prototyp již velmi blízký sériovému modelu, který se v Evropě začne prodávat příští léto.

2023_FORD_CATG_37-ve-velke-velikosti

Aby se Lexie na cestu lépe připravila, nahlédla do zákulisí Fordu a seznámila se i se samotným elektrickým Explorerem.

Navštívila konstrukční a vývojové týmy v Kolíně nad Rýnem, vyzkoušela si extrémní teploty v environmentálním testovacím centru (neboli „továrně na počasí“). Absolvovala pokročilý řidičský výcvik na zkušebním polygonu v Lommelu.

Lexiinu cestu bude po celou dobu jejího putování možné sledovat prostřednictvím hashtagu #ChargeAroundTheGlobe nebo na sociálních kanálech @lexielimitless@ford_cr a @fordnewseurope.

Sdílet článek:

Více na webu Ford

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018