Zdroj: archiv webu

Ženy – špatné řidičky? Blbost.

26. 5. 2017

Více zkušeností, chladnou hlavu a zdravé sebevědomí za volantem…, to je základ úspěchu dobré řidičky.

Pokud má řidička najeto tisíce, stovky tisíc kilometrů, jen tak ji něco nevyvede z míry. Oproti mužům býváme my ženy méně rozhodné. Když se například rozhodneme pro nějakou změnu v řízení, začneme paralelně přemýšlet o tom, zda ta druhá varianta není lepší. Což například při předjíždění může mít fatální následky. Naše slabé místo je také orientace v prostoru. Zejména při řízení v noci nebo v mlze se toto omezení začne násobit a dělat nám problémy.

Kromě dětí a nákupů v autě vozíme i svůj svět

Pravdou také je, že si my ženy s sebou v autě vozíme také svůj vnitřní svět plný různých problémů. Pokud převládne biologie a my se necháme ovlivnit vlastními emocemi (někdo nám zavolá, vzpomeneme si na něco negativního z práce nebo jsme prostě unavené), může tento psychický nebo fyzický diskomfort ovlivnit naše schopnosti při řízení.

sabina
Foto: archiv webu

V čem jsme my ženy lepší

Ženám nelze upřít jejich tendenci více dodržovat dopravní předpisy a být při řízení opatrnější. Muži jsou rychlejší v rozhodování a také ve vnímání prostoru. Nehody žen-řidiček přihodí v nižších rychlostech a týkají se odřených laků a pocuchaných plechů. Oproti tomu muži bourají ve vyšších rychlostech a následky bývají osudné.

Co nás na českých silnicích nejvíc štve?

Nedodržování dovolené rychlosti, „lepení se“ na zadek auta a nedání blinkru při změně směru.

Co nás za volantem limituje

My ženy býváme méně rozhodné. Když se rozhodneme pro nějakou změnu v řízení, začneme paralelně přemýšlet o tom, zda ta druhá varianta není lepší. Což například při předjíždění může mít fatální následky.

Naše slabé místo je také orientace v prostoru. Zejména při řízení v noci nebo v mlze se toto omezení začne násobit a dělat nám problémy.

Navíc často a dobrovolně přijímáme stereotyp, že jsme špatné řidičky.

Auto přináší svobodu. Tak si ten pocit užijme. S emocemi, naší rozhodností a orientací v prostoru se dá pracovat. Chce to chladnou hlavu a zdravé sebevědomí. S ostatním hodně pomohou asistenti…

Fyzika mi na gymnáziu nešla, ale…

Během roku jako řidička ujedu více než deset tisíc kilometrů a díky své profesi mluvím o bezpečné jízdě s mnoha řidičkami z celé republiky. Vždy mě ale zalarmuje, když se mi řidičky přiznají, že na kratší vzdálenosti například po vesnici děti nepoutají do autosedaček. Také jsem alergická na to, když vidím ženu v roli spolujezdce s nohama na palubní desce. Asi jsme jako holky nedávaly při hodinách fyziky pozor. Airbag, nezajištěná kabelka, lahev vody či telefon se rázem může stát při prudkém brzdění nebezpečnou zbraní.

Rada na závěr tedy zní: Bezpečnost před vlastním pohodlím!

Šťastné kilometry všem řidičkám přeje

Sabina Kvášová, šéfredaktorka

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018