Zdroj: archiv webu

Zimní pneu v zahraničí

17. 11. 2020

V Česku jsou zimní pneu přikázány od 1. listopadu do 30. března, a to pokud je na silnici souvislá vrstva sněhu, led či námraza. Nebo to lze vzhledem k povětrnostním podmínkám předpokládat.  Jak je to ale v zahraničí? Kde a kdy jsou zimní pneumatiky povinností a na co dát pozor, když vyrazíme k našim sousedům.

Chystáte-li se na zimní dovolenou na lyže, vždy se důkladně seznamte s povinnou zimní výbavou v konkrétní zemi:

V Rakousku je zimní období od 1. listopadu do 15. dubna a s nevyhovujícími letními pneumatikami vám tu hrozí pokuta až 5 000 eur.

Německo vyžaduje zimní pneumatiky s dezénem minimálně 1,6 mm, ale musí být testované jako zimní (tedy označené symbolem s vločkou).

Na Slovensko postačí hloubka 3 mm a zimní období zde trvá od 15. listopadu do 31. března.

Oproti tomu v Polsku zimní pneumatiky nejsou povinné vůbec.

Foto: archiv webu

Nechte přezutí na servisu

Nechali jste přezutí na poslední chvíli nebo prostě nestíháte a nechcete se mořit s přehazováním pneumatik? Vyzkoušejte službu DoDo Car. Proškolení autokurýři zvládnou veškeré „pochůzky“ spojené s automobilem – zajedou za vás nejen do myčky či do servisu, ale snadno zajistí i právě přezutí a v případě potřeby dokonce i STK. Služba funguje 7 dní v týdnu od 8:00 do 20:00 a objednáte si ji z pohodlí domova nebo kanceláře třeba přes SMS nebo Messenger. Přezout tak zvládnete i v karanténě nebo izolaci.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018